Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Yonex RDX 150

Główka: 98 cali kw. / 630 cm. kw.
Długość: 69,85 cm (27,5 cali kw.)
Waga: 270g
Balans: neutralny
Grubość ramy: 23/20 mm
Materiały: Kompozyt grafitowy
Konstrukcja: Isometric, Hexagon Cross Section, Flex/Torsion Control Shaft, Shockless Grommet, OPS, IPS.
Struny: 16 pion/19 poziom
Sztywność: 64-65 ("na oko")

Rakieta "Long" - 27,5 cala, rączka z relatywnie małym korkiem w porównaniu do np. Wilson-ów czy Head-ów.

Pierwsze wrażenie po wzięciu do ręki jest bardzo przyjemne. Lekka aerodynamiczna rama o wzorowo (jak dla mnie) dobranej wadze.
Balans niby neutralny ale rakieta jakoś sama ucieka do góry tak jakby była całkiem sporo zbalansowana na rączkę.
Na papierze sztywna ale …. zupełnie tak, co ciekawe, nie jest. Zdecydowanie powiem, że jest miękka i przypomina mi tym parametrem dobre stare Volkle. Daje to duży komfort i pozwala na bezbolesne kombinowanie nadgarstkiem. Aerodynamika, waga i wielkość główki pozwala ją lekko i bezproblemowo rozbujać. Pełny zamach nie jest potrzebny do dobrej „obsługi”. Rakieta ma całkiem przyzwoitą moc własną ale samograjem nie jest.
Sporo wybacza. Przypomina mi tu wzorowe tłumienie Head TiS2. Zastanawiałem się czy w ogóle używać tłumików. Przy nieczystym trafieniu słychać było ten „bang” ale rakieta poprzestawała na tym dźwiękowym komunikacie ;)
150-tka jest stabilna jak na swoją wagę.
Kontrola jest bardzo dobra i nie mam jakiegoś uczucia niedosytu.
Komfort – wysoki poprzez wspomniane tłumienie bez straty na czuciu co ważne.
Czucie – porównywalne do Radicala LM co dla mnie jest komplementem.
Grasz tam gdzie chcesz i to czujesz. Nie ma tzw. gry na radar. Dotyczy to woleja jak i gry z głębi kortu.
Dzięki balansowi i wielkości główki rakieta ma świetne własności aerodynamiczne. Bardzo łatwo i szybko operuje się nią przy siatce. Jest stabilna przy przybijaniu tzw. gwoździa ale i pozwala na plasowanie i miękką grę. Rakieta zachowuje bardzo dobrą stabilność przy półwolejach.
Z głębi kortu może minimalnie brakuje siły.
Dzięki układowi 23/23/20 w konstrukcji ramy, to nam daje to ekstra czucie (cieńsza na końcu), dla mnie idealne rozwiązanie. Trochę siły z nasady ale to zwężenie pozostawia czucie rakiet typu Radical LM MP.
Serwis i smecz gra się stabilnie i z czuciem. Rakieta łatwo się rozpędza i trzyma uderzenie. Nie ma problemów z rotacjami w tym z kickiem. Return gra się bardzo komfortowo.

Przeznaczenie – rakieta dla graczy nie stroniących od debla i gry przy siatce, lubiących grę urozmaiconą technicznie. Rakieta uniwersalna od NTRP 2.0-4.5.
Warta polecenia kobietom.

Porównaj też z recenzją bliźniaczej rakiety Yonex RDX 100
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex RDX 150

Mam identyczne odczucia grając jej odpowiedniczką RDX 100.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!

Wróć do „Rakiety”