Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head Radical LiquidMetal MidPlus

Główka: 98 cali kw. / 630 cm. kw.
Długość: 69 cm
Waga: 295g
Balans: 4 HL
Grubość ramy: 21 mm
Materiały: Tytan/LiquidMetal/Grafit/Włókna Pizoelektryczne
Konstrukcja: Intellifibre/Twin Tube/Total Sweetspot Construction
Struny: 18 pion/20 poziom

Pierwsze wrażenie po wzięciu do ręki jest nijakie. Ani ciężka ani lekka (szczerze, raczej lekka niż ciężka). Rakieta dość sztywna, mało oddająca. Trzeba pełnego zamachu i odpowiedniej prędkości by dobrze uderzyć.
Mimo niewielkiego sweetspotu rakieta w odróżnieniu do poprzednich modeli więcej wybacza acz „informuje” nasze ramię, że nie trafiliśmy jak należy.
Rakieta jest bardzo stabilna jak na swoją wagę nawet przy nieczystych trafieniach nie urywa nam ręki acz przy mocnym uderzeniu ze strony przeciwnika tracimy kontrolę trafiając nieczysto.
Kontrolę uważam za więcej niż dobrą. Mogłoby tu być ciut lepiej.
Komfort – rakieta mało tłumi i dla wielu mniej zaawansowanych to duży mankament ale za to jest świetne czucie co docenią zaawansowani. Człowiek naprawdę może zagrać tam gdzie chce, dokładnie w punkt. Już po samym uderzeniu wiesz czy „siedzi krecha” (piłka w linii) czy wywaliłeś. Tak na woleju jak i z głębi kortu.
Ilość i stosunek strun ułatwia rotowanie piłki. Rakieta jednak sama nie kręci i też mogłoby tu być odrobinę lepiej.
Dzięki balansowi i wielkości główki rakieta ma świetne własności aerodynamiczne. Bardzo łatwo i szybko operuje się nią przy siatce. Także miękkie wrzutki z nadgarstaka nie sprawiają większego kłopotu. Rakieta zachowuje dobrą stabilność przy półwolejach.
Z głębi kortu może trochę brakować siły ale coś za coś. Jak już napisałem bez pełnego lub prawie pełnego zamachu i dobrej techniki nie podchodź. Rakieta jest tu jednak stabilna i komfortowa.
Serwis i smecz gra się też stabilnie. Rakieta łatwo się rozpędza i trzyma uderzenie. Nie ma problemów z rotacjami w tym z kickiem.
Return gra się bardzo komfortowo. Tak ofensywny jak i miękki z bloku.
Przeznaczenie – rakieta dla graczy nie stroniących od debla i gry przy siatce, lubiących grę urozmaiconą technicznie, o NTRP 4-5.5.
O tej rakiecie pisze:YOGItheBEAR: Rakieta rzeczywiście jest precyzyjna i daje poczucie dużej kontroli. Mnie osobiście przeraża demon, który w niej siedzi i w ostatniej fazie przyspieszonego uderzenia robi piłce takie dziwne "coś". W wyniku tego "czegoś" piłka bez żadnego zastanowienia znajduje się natychmiast po drugiej stronie kortu...
Ostatnio zmieniony 12 lut 2008, 14:38 przez Vivid, łącznie zmieniany 6 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Radical LiquidMetal MidPlus

Właśnie liczę na zakup takiej rakiety na aukcji. Posiadam z Radicalów MP (MidPlus) - trzy edycje, niesamowicie miękka i wygodną MicroGel, Graphene (dramatu nie ma, ale to raczej już konkurencja Babolata) i idealną chyba na dzisiejszy tenis i moje możliwości wchodzenia wcześnie na piłkę - YouTek Innegra.

Jako, iż przygodę z tenisem rozpoczynałem z serią Radical, mam zamiar uzupełnić moje archiwum o jedną rakietę tej linii z różnych serii. Aczkolwiek bez jakiegoś wydawania większych kwot. Jak się trafi na serwisie aukcyjnym, to fajnie.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Radical LiquidMetal MidPlus

Yhr1976 pisze:Właśnie liczę na zakup takiej rakiety na aukcji. Posiadam z Radicalów MP (MidPlus) - trzy edycje, niesamowicie miękka i wygodną MicroGel, Graphene (dramatu nie ma, ale to raczej już konkurencja Babolata) i idealną chyba na dzisiejszy tenis i moje możliwości wchodzenia wcześnie na piłkę - YouTek Innegra.

Jako, iż przygodę z tenisem rozpoczynałem z serią Radical, mam zamiar uzupełnić moje archiwum o jedną rakietę tej linii z różnych serii. Aczkolwiek bez jakiegoś wydawania większych kwot. Jak się trafi na serwisie aukcyjnym, to fajnie.
W dobrym stanie Liquidmetala powinieneś dorwać za jakieś 150-160 PLN.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Radical LiquidMetal MidPlus

Prawie 4 lata, a nadal grywam Liquidmetalem Radicalem MP! Nie tak, że nowy mold (307 z tego co pamiętam) i ostatnie Raidcale są złe, ale na pewno nie są lepsze.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Rakiety”