Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head Radical MicroGel MP

Obrazek

Dane techniczne
Główka: 632 cm2 / 98 cali2
Długość: 69 cm / 27 cali
Waga (bez naciągu): 295g
Balans: 2 HL
Swingweight: 315
Sztywność: 57
Rama: prosta 21 mm
Materiały: Microgel/Graphite
Struny:18/20

Rakieta:
Pochodzi z dobrze przyjętej serii MicroGel. Head mógł odetchnąć po bardzo skrytykowanej serii FlexPoint. Tym razem dali radę.
Przeznaczenie dość szerokie. Rama niby zawodnicza ale i solidny amator spokojnie może uznać że to rama dla niego.
Rama jest uniwersalna, wg. mnie, dla typowego allrounder.

Na korcie (1-10):
Gra z linii końcowej: 8
Wolej: 9
Kontrola: 8
Stabilność: 9
Czucie: 8
Manewrowość: 8
Moc: 7
Gra rotacjami: 8
Gra płaska: 10

Gra z linii końcowej
Jest to co potrzeba. Kontrola, stabilność, racjonalny poziom wybaczania błędów. Może ciut za dużo w niej mocy ale to nie problem, zawsze można to zniwelować odpowiednim naciągiem bądź jego siłą naprężenia.
Gra płaska wzorowa a przy mocnej rotacji odzywa się już układ 18/20. Niemniej to nie jest problem, tylko po prostu się to czuje, trzeba zdecydowanie zapracować ręką i nadgarstkiem. To nie jest rakieta dla kelnera więc nie można się czepiać.
Jest to rakieta dla allroundera i warto chodzić z nią do siatki ale jak ktoś tego nie lubi i woli okopać się za końcową to ta rakieta też się tam bardzo dobrze odnajdzie. Niemniej tu proponowałbym np. model Extreme.

Wolej/Półwolej
Nie mam się do czego przyczepić. Precyzja i stabilność oraz dobra manewrowość.
Spokojnie może być najlepszym przyjacielem zapalonego deblisty.

Serwis/Smecz
Pewnie, stabilnie i dokładnie, tak płasko jak i z rotacją. Nie ma potrzeby pisać więcej.

Kontrola
Bardzo dobra. Sweetspot całkiem pokaźny. Nie zmienia to faktu, że lepiej trafiać centralnie.
Przy spóźnionych zagraniach czy niecentrycznych uderzeniach też nie ma tragedii. Rakieta jest dość przyjazna jak na tą półkę sprzętową.

Stabilność
Jest lepsza niż się można spodziewać. Gra się soczyście. Nawet jak się spóźnimy czy trafiamy nieczysto nie jest źle. Ręka nie cierpi i można spokojnie utrzymać piłkę w grze.

Czucie
Jest dobre, nawet ciut więcej niż dobre. Zdecydowanie lepsze od Radicala LM MP. Zwyczajnie wersja MG jest bardziej miękka. Jak na mój gust jest to pewien złoty środek.

Siła
Rama prosta, 21mm ale mocy jest aż za dużo. Przy dynamicznym naciągu multi dla poukładanego technicznie gracza to już może być nawet lekka przesada.
Czy to dobrze? Myślę że tak. Marudzić może wąska grupa zawodowców ale nie cała reszta nas amatorów, którym ta rakieta da pograć nawet przy wolniejszej ręce i niepełnym zamachu.
Niemniej dopiero przy dynamicznym i zdecydowanym wyprowadzeniu zagrania z pełnego zamachu rakieta pokazuje co potrafi. Trzeba jednak trafiać czysto. W innym przypadku jesteśmy zdecydowanie „informowani” poprzez martwą piłkę że celownik do kalibracji.

Manewrowość
Bardzo wygodna i aerodynamiczna rama. Swoją masę ma ale jakoś nie czuć tego.
Według mnie wersja LM była trudniejsza w operowaniu i stawiała większe opory.
Przeciętnemu amatorowi powinno starczyć ręki na cały mecz.
Przy siatce też swobodnie, operuje się nią komfortowo.

Podsumowanie:
Rama warta rozważenia dla dobrze grających amatorów ale takich z dobrze poukładaną techniką. Tym bardziej, że Head w nowej serii YouTek zaczyna „majstrować” przy parametrach Radicala.
Jest to więc rama wychodząca i może warto ją kupić a nie szarpać się ewentualnie z wersją YT? Ta seria (MG) Headowi zwyczajnie się udała.
NTRP 4.0 w zupełności wystarcza na prawie pełne wykorzystanie jej możliwości.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”