Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

HEAD GRAPHENE 360 + RADICAL MP

HEAD GRAPHENE 360 + RADICAL MP

Dane techniczne:
Jak zwykle … mi się nie chce. Zatem odsyłam na stronę Heada lub do ... El Diablo ;)

Do serii Radical mam swoisty sentyment. Do czasu … Nadal jakiś jest, ale już nie taki jak kiedyś. Ja uznaję klasyczne Radicale – 295 g, rama profil prosty 21 mm, przeplot 18/20. To jest prawdziwy Radical, a nie te obecne popierdółki :::bd::

Rakieta:
Pierwsze co rzuca się w oczy, a raczej osłabia, to szata graficzna. Straszna :/ Tu od razu dodam, że na zdjęciach wygląda koszmarnie, na żywo ciut lepiej, ale i tak trochę wstyd na kort wychodzić …
Rama w ręku zdecydowanie ciąży, niby 5 gram różnicy z poprzednią generacją, ale też inne rozłożenie masy. To czuć, i to cholernie :::bd:: Dynamicznie, w ruchu, też ciąży. Jest subiektywna cięższa, zdecydowanie, od Prestige S. Ma to swoje konsekwencje … in plus.

Kontrola:
Nie jest to może Prestige, ale jest jej więcej niż wystarczająco. Jest na poziomie tych lepszych Radicali w historii serii. Zdecydowany plus.

Stabilność:
Tu szok! Nie wiem jak to zrobili, ale zrobili. Jest jak ściana. Nie drgnie nawet jak przyjmie na woleju solidną bombę. Prestige-e się mogą schować. Grałem w życiu prostockami, mam Trisysa 260 prostockowego. Ten Radical jest pod względem stabilności prawie jak jakiś prostock O_O Niewiele brakuje.

Czucie:
Dla mnie czołówka Radicali. Bardzo dobre. Zdecydowana poprawa na plus w stosunku do serii 360 bez „+”. Muszę zdecydowanie pochwalić. Nie trzeba się z tą ramą bać gry kombinacyjnej i sytuacyjnej.

Dynamika:
Idzie, to efekt masy i jej rozłożenia. W moim odczuciu dynamika jest zestrojona w punkt. Nie ma braków, nie jest przesadzona. Tak powinno być. Moc jest pod kontrolą.

Gra z linii końcowej:
Jak jest stabilność i kontrola, a ktoś ma technikę, to już jest w domu ;) Jest bardzo dobrze, ale mnie nie pasuje … Zdecydowanie przeszkadza mi to rozłożenie masy. Ciąży w dół i to zdecydowanie. Dostęp do rotacji jest OK, jak na tę serię nie ma się czego czepiać. Swoje ręka musi zrobić żeby zakręciło, ale nie aż tak jak w Prestige-ach. Piłka z punktu widzenia dynamiki idzie jak powinna, tu jest OK. Rama jest precyzyjna.

Wolej/Półwolej:
Tu masa nie przeszkadza, pomaga wręcz. Ale trzeba mieć technikę.

Serwis/Smecz:
Serwis to tak sobie, trzeba machnąć. Za to smecz rewelacyjnie. To wynik stabilności ramy.

Podsumowanie:
To dobra, nawet bardzo dobra rama. Jeden z lepszych Radicali, ale nie w samej czołówce. Dla mnie jednak nie bardzo. Nie pasuje mi ta masa. Gdybym miał grać cięższe spotkanie to zdecydowanie wezmę Extreme Tour. Radical może być na dobry mecz, gdzie jednak miałbym pewną przewagę siły gry. Będę rozważał całkiem poważnie pozbycie się jej …
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”