Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Mantis Tour 305

Dane techniczne ( za dystrybutorem):
Długość – 69 cm / 27 cali
Główka - 613 cm2 / 95 cali2
Waga - 305 g
Balans – 31,5 cm
Układ strun - 16x18
Sztywność - 66 RA
(dane dotyczą ramy bez naciągu)

Rakieta testowana z naciągiem MSV Focus Hex 1.18, 23/22 kg. Naciąg fabryczny jest niegrywalny.

Estetyka i solidność wykonania
Rakieta wykonana bardzo estetycznie, malowanie to oczywiście kwestia gustu, mi pasowało. Kolory nasycone i głębokie. Powłoka lakiernicza wydaje się solidna a samo malowanie jest dokładne. Pokrowiec również z dobrej klasy materiału, dokładnie wykonany. Dałbym 10 na 10 gdybym ramy nie zważył. Waga zamiast deklarowanej 305 g ważyła 298 g. Jak dla mnie różnica nieakceptowalna.
Zatem nota 6/10.

Moc/Kontrola
Mocy z ramy jest niewiele, co mnie nie zdziwiło z racji jej grubości – 20 mm. Sądzę, że gdyby rama ważyła te swoje 305 g byłoby z tym parametrem optymalnie. A tak czułem lekki niedosyt. Za to kontrola na naprawdę wysokim poziomie, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Ogółem: 9/10

Gra z linii końcowej
Rakieta z racji oferowanej naprawdę dużej kontroli daje możliwości rozprowadzenia przeciwnika po korcie i konstruowania własnych akcji. Nie będą to bomby lecz zagrania o wystarczającej sile by zdobyć przewagę pozycyjną. Moim zdaniem rama dla graczy budujących cierpliwie akcje a nie grający na 2, 3 strzały. Zdecydowanie jest to model do gry na całym korcie i raczej z własnym pomysłem. W obronie od biedy daje radę, ale trzeba się już naprawdę postarać. Szczególnie fajnie wyprowadza się uderzenia płaskie lub liftowane. O topspin nie jest szczególnie trudno, jednak to nie jest żywioł tej ramy. Możliwości gry slajsem w raczej w dolnych rejestrach, trudno o ostro ciętą piłkę. Miękkie wrzutki na koniec kortu już dużo łatwiej uzyskać. Ogółem: 8/10

Gra przy siatce
Czucie i kontrola na wysokim poziomie, jednak przez swą zaniżoną masę traci na stabilności, gdyby te 7 g więcej było …. Niestety nie było. Miękkie piłki zbijemy bez problemu, przy mocnych piłkach jest już gorąco nawet przy tylko odrobinę niecentrycznych trafieniach. Rakieta nie jest super manewrowalna, ale nie ma też zbytnio problemu z reakcją i reagowaniem na piłki sytuacyjne. Ogólem: 7/10

Serwis/Smecz
Nie jestem zachwycony. Brak mocy daje się we znaki. Co prawda plasingiem można sporo nadrobić, jednak wołałbym ramę, która pomoże w generowaniu szybkości serwisu. Najlepszy wariant serwisu dla tej ramy to zdecydowanie płaskie uderzenia i z lekką rotacją boczną. Serwis slajsowany też się uda, nie jest to jednak mistrzostwo świata. Z prawdziwym kickiem nie potrafię serwować, więc się nie wypowiem. Ogółem: 7/10

Return
Dzięki małej masie i przyzwoitej manewrowości damy radę szybko zareagować nawet na niespodziewany kierunek serwisu, jednak w większości wypadków będzie to odpowiedź na półkortu. Co przeciwnik z tym zrobi? Różnie bywa. Return blokiem całkiem przyzwoity, lecz kluczowe tu jest centryczne trafienie piłki, mały błąd i rama pokazuje swą małą stabilność. Ogółem: 7/10

Podsumowanie
Rama przyzwoita. Nie wymaga szczególnie długiego wgrywania. Prawie pasuje do mojego stylu gry. Niestety do pełnej oceny tego modelu brakuje mi tych 7 g, gdyby to było te 305 g lub nawet trochę więcej byłoby już naprawdę dobrze. Momentami nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że gram Wilsonem K Factor 6.1 team. W Mantisie nie czuć tych 66 RA, rama wydaje się miększa. Jeśliby ta rakieta miała swą nominalna wagę oceniłbym ja bardzo wysoko, a tak niestety straciła część swoich walorów. Bez dwóch zdań jest to jednak model dla graczy lubiących grę kombinacyjną, ze skłonnościami do ataku i przejmowania inicjatywy. Kluczem będzie tu polityka cenowa dystrybutora. Ogółem: 7/10 dla ramy o wadze 298 g.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Mantis Tour 305

Mold ramy identyczny jak Pro Tour HEAD'a, czyli sławny PT57A.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Rakiety”