Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head YouTek Graphene Radical MP

HEAD YOUTEK GRAPHENE RADICAL MP

Parametry:
Główka: 632 cm2 / 98 cali2
Długość: 69 cm / 27 cali
Waga (bez naciągu): 295g
Struny:16/19

W sumie to miałem nie pisać więcej recek, bo byłem sfoszony w tym zakresie :] , ale pingwinom przechodzi ;), więc niech tam. :P

Rakieta:
Następca modelu YouTek Innegra, czyli modelu jaki uważam za najlepszego Radicala w całej historii serii. A czy nadal tak uważam, o tym na końcu. ;)
Gdy zapoznałem się z parametrami ramy byłem sceptykiem jeszcze większym niż wtedy kiedy brałem do ręki model YT IG.
Szata graficzna też nie porywała, ale to w sumie najmniejszy problem.
Miałem możliwość chwilę poodbijania tą ramą i jakoś mnie nie porwała. Potem miałem z nią kolejną styczność i stwierdziłem, że dam jej szansę. Zamówiłem dwie sztuki i sprzedałem stare ramy, żeby nie było odwrotu. ;)
Jak zawsze poprosiłem o sparowanie ram i jak zwykle Sport Club zachował się profesjonalnie. Nawet nie powiem – brawo, bo to oczywiste.

Model Graphene jest sztywniejszy od YouTek Innegra, przynajmniej w odczuciu. Oferuje podobną dynamikę, ale per saldo powinno się napisać, że mniej, gdyż ma przeplot otwarty. Rama jest też bardziej manewrowalna, ma mniejszy odczuwalny SW.
Wrócę jeszcze na chwilę do przeplotu. Radical MP to od zawsze 18/20. Tym razem postawiono na 16/19 ale zastosowano pewien trik tak by nie odstraszyć starych użytkowników. W ramach z przeplotem 16/19 przez mostek idzie 6 strun, w ramach z przeplotem 18/20 idzie 8.
Otóż w tym Radicalu też idzie 8 strun przez mostek. Head oczywiście nazwał to jakimś hiper, super patento-pomysłem, niech im będzie ;). Faktem jest, że to działa! Co chciano osiągnąć osiągnięto. To znaczy mamy fajną dynamikę, zdecydowanie lepszy dostęp do rotacji, a jednocześnie nie cierpi kontrola i czucie.

Gra z linii końcowej:
Jest dynamika, jest kontrola, jest ... lekka niestabilność ...
Dynamiki jest tak akurat, ani za mało, ani za dużo, czyli OK.
Do kontroli trzeba się przyzwyczajać, jest trochę sztywno jak dla mnie więc trzeba ją wyczuć. Ale o grze „na radar” nie ma mowy. To też kwestia specyficznego rozłożenia masy w ramie.
Podobnie z tego rozłożenia masy wynika kłopot ze stabilnością. Na początku jest nieprzyjemnie, potem ręka układa się do ramy, oswaja z jej reakcją i problem praktycznie znika. Mimo wszystko w mojej ocenie ten model idzie w tweenera i już nie jest taki dobry pod siatką. Czucie też jest na niższym poziomie niż u poprzednika. Do dziś nie mam tak pewnego szlajsa jak przy starej ramie.
Można tą ramą zagrać fajnie płasko, ale jednak bardziej woli ona rotacje, te awansujące. I tu raczej nie ma się co czepiać. Gra się pewnie i solidnie, ale czegoś jednak brak ...

Wolej/Półwolej:
Przy siatce rakieta pokazuje, że jej tu trochę brakuje ...
To nie jest kwestia typu „co ja tutaj robię?”, ale takie „OK., damy radę”. Dla lubiącego debla to ZA MAŁO! Kuleje kontrola, minimalnie czasem stabilność. Czucie jest akceptowalne, powiedzmy. Takie generalnie granie przez bibułkę. Nie wiem czy Instinct nie zachowuje się lepiej pod siatką? Radical MP jest prawie na poziomie Speed-a MP, z minimalnym jeszcze wskazaniem na Radicala, szkoda...

Serwis/Smecz:
Na tym polu jest wszystko OK. Można fajnie palnąć płaską lufę, rozłożenie masy fajnie pomaga rozpędzać ramę. Rotowane serwisy – duże uznanie!

Kontrola:
Sweetspot przyzwoity. Nawet jak się trafi nieczysto to całkiem dobrze reaguje, cóż, robi się tweener ... Ale tu też trzeba się tej kontroli „nauczyć”.

Stabilność:
Jest, tylko trzeba się przyzwyczajać. Jak już człowiek się zapozna z ramą to nie widzę problemu, przynajmniej z linii końcowej. Pod siatką słabiej.

Czucie:
To już nie to samo ...

Dynamika:
Jak napisałem na wstępie, odpowiednia, nie ma co poprawiać czy marudzić.

Manewrowość:
Całkiem przyjemna. Wydaje się ciężka „statycznie”, gdy trzymamy ją w ręku. Natomiast „dynamicznie”, czyli gdy wykonujemy ruch jakby się „odchudzała”. :P
Generalnie ocena pozytywna.

Podsumowanie:
Podobnie jak YT IG - rama dla dobrze grających amatorów z dobrą techniką, nawet NTRP 3.5, można zaryzykowac 3.0.
Ogólnie jednak uważam, że jest to krok w tył, uproszczenie ramy, spowodowanie, że jest „dostępna” dla większej ilości graczy.
Czy to jest dobre? Z punktu widzenia sprzedaży tak. Ja jednak pozostaję w tej sytuacji przy swoim – najlepszym Radicalem w dotychczasowej historii serii jest model poprzedni, czyli YouTek Innegra!
Model z serii Graphene ogólnie uznaję za udany, może nawet, choć ciut na wyrost, jeden z lepszych. Koniec końców to jednak ewentualnie TYLKO jeden z lepszych.

(A ten kto się nie zgadza nie dostanie od Elf sernika! A czy ktoś w ogóle dostanie? ... :P)
Ostatnio zmieniony 1 lip 2014, 13:24 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Head YouTek Graphene Radical MP

Dzięki. Fajna recka. Jako że gram rakietą Head może być użyteczna w przyszłości. Końcówka najlepsza. Musiał być sernik. rotfl
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head YouTek Graphene Radical MP

rogdar pisze:Końcówka najlepsza. Musiał być sernik. rotfl
Parafrazując Nikosia Dyzmę - "Sernik ważny interes społeczny jest!" :D
Ostatnio zmieniony 1 lip 2014, 13:30 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Head YouTek Graphene Radical MP

Fajnie się czyta Twoje recenzje Vivid, osobiście bardzo je cenię bo wiem, że pisze je człowiek, który ma pojęcie o grze.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head YouTek Graphene Radical MP

Dzięki Clapton, ale pojęcie o grze, to praktyczne, to ja miałem, a nie mam. ;)
Teraz to się tylko przetaczam lub turlam po korcie. :D
Taki Papa Pingwin Style. rotfl

Swoją drogą jest to dość ciekawe doświadczenie jak bez patrzenia na nagranie wideo człowiek uderza piłkę, robi błąd i w sumie od razu może bez problemu wyliczyć co było nie tak. :D
Ale z innej beczki, czasem ma się świadomość, iż się tak zagrało i to w sumie na dany moment był prawie maksik. Trudno się zdecydować czy żal, czy ból, czy trwoga? rotfl
Wiem, że wielu ludzi to strasznie frustruje. Mają świadomość co potrafili i co zostało. Szlag ich trafia i się na korcie męczą.
Ja chyba znalazłem na to swoją receptę - luzik i świadomość, może iluzoryczna, że jak się jeszcze mocno zbiorę to tak trochę dam radę. ;) Albo to, że kiedyś bez problemu dawałem radę. Jak się do tego doda, że jak człowieka mocno przycisną i nie mając chwili na zastanowienie - czytaj wszystko tylko nie prawidłowe zagranie :), to się wraca do tenisowych "pierwotnych instynktów" i zagra się tak, że do Watts na ES się nadaje :D Wraca człowiek do domu i mimo np. słabej gry w danym dniu ma w głowie tę 1-2-3 akcje i widok kopary przeciwnika oraz wzroku uznania z kortów obok :).

Sorry Potwory, taka OT refleksja mnie naszła. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”