dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

PARAMETRY
Powierzchnia główki: 100cm2
Waga: 315g (bez naciągu)
Długość: 68.5cm
Balans: 315mm
Swingweight: 326(Tennis Warehouse)
Sztywność: 69
Materiał: d3o / Innegra / Graphite
Przeplot: 16/19
Rama: 24/26/23mm

Linki:
http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... 13636.html
http://www.tennis-warehouse.com/Reviews ... eview.html

Grałem tą rakietą 4 dni. Poprzednio ponad 5 lat grałem rakietą Head Microgel MP i przez 3 miesiące Head Youtek IG Speed MP315 (18x20). Naciąg na rakiecie - Luxilion Alu Power 1.25 mm z siłą 25/24. Rakietę kupiłem, ponieważ czytałem wiele pozytywnych opinii na jej temat, ogólnie słyszałem, że seria Extreme jest jedną z bardziej udanych serii Head'a. W stosunku do innzch rakiet, rakieta ta ma na pewno szerszą ramę, jest to w ogóle jedna z najszerszych ram jakie można kupić.

Pierwsze wrażenie
Pierwsze wrażenie moje było takie, że rakieta jest w miarę ciężka ale też nie nazbyt ciężka i ma dużo mocy.

Gra z głębi kortu
Jeśli chodzi o forehand to nic niezwykłego nie zauważyłem, tzn gra się dobrze. W przypadku backhandu na początku trochę bałem się uderzać. ale jak już się przyzwyczaiłem to jest fajnie, tzn. rakieta ma odpowiednią wagę i balans do grania dwuręcznego backhandu.

Slice
Przy slice'ie jest dziwne wrażenie, piszę szczególnie o backhandowym. Tego uderzenia jeszcze w pełni nie odkryłem, ale wydaje mi się że jest to bardziej rakieta stworzona do dwuręcznego backhandu.

Serwis/Smecz
W tym elemencie bez wątpienia rakieta spisuje się świetnie. Serwis mój nabrał mocy, czuję że potrafię uderzyć, smecze wydają się łatwe do wykonania, myślę, że to dzięki stabilności rakiety. Dodatkowo mam wrażenie, że rakieta nadaje przy serwisie rotacji.

Wolej
Podobnie jak w w przypadku smeczy woleje gra się fajnie, z łatwością.

Return
Rakieta moim zdaniem bardzo dobrze zachowuje się przy returnach, pewnie za sprawą dobrej stabilności.

Gra w głębokiej obronie
W tym elemencie na razie rakieta mnie lekko zawodzi, tzn. gdy ktoś atakuje mocno a ja chcę skontrować z dużą siłą to jest problem z tym, żeby piłka weszła w kort.

Rotacja
Nie należę raczej do zawodników topspinowych, więc ciężko mi coś powiedzieć w tej kwestii. Jeszcze chyba za mało próbowałem atakować top spinem. Jedyne co mnie zaskoczyło to czasem jak przeciwnik zagrał mocną piłkę a ja ją odegrałem z rotacją pod końcową linię i rotacja była większa niż się spodziewałem, utrudniając ofensywę oponentowi.

Komfort
Tutaj zgadzam się z powszechnymi opiniami, że nie jest to zbyt sztywna rakieta jak na swój współczynnik (69). Z obecnie naciągniętym Luxilionem rakieta jak dla mnie robi wrażenie elastycznej wręcz.

Kontrola
Ciężko powiedzieć... Jednak nie powiedział bym, że rakieta pod tym względem prezentuje jakiś wysoki poziom.

Czucie
Niewiele mogę powiedzieć na ten temat, jednak nie jest raczej najmocniejsza strona tej rakiety (konfiguracji rakiety z naciągiem). Dropshoty mi na razie za bardzo nie wychodzą.

Podsumowanie
Jest to rakieta, którą można polecić wielu graczom, prawdziwa jest wg mnie opinia, że może nią grać mniej zaawansowany tenisista, jak np. mój tata (NTRP < 2.5), który radzi sobie z tą rakietą. Gdybym jeszcze raz naciągał ten sam naciąg to z siłą o 1 stopień wikszą -> 26/25. Jak dla mnie wyróżniającą cechą tej rakiety jest duża stabilność, chociaż nie testowałem zbyt wielu rakiet. Dotychczas za najmocniejszą stronę rakiety uważam wolej i serwis. Rakieta można szczególnie polecić graczom z oburęcznym backhandem (choć reklamowana jest twarzą typowego jednoręcznego zawodowca - Gasqueta).

Po dłuższym czasie grania stwierdzam, że jest to wszem fajna rakieta - stabilna, solidna, z której przy serwisie jest w stanie wykrzesać całkiem sporo mocy. Jednak jest to bardziej rakieta dla topspinowców, a ja gram bardziej płasko.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2013, 22:16 przez dżiok, łącznie zmieniany 1 raz.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

4 dni po ile godzin grałeś? :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

Po 2 h średnio, za mało żeby jakąś opinię wydawać?
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

dżiok pisze:Po 2 h średnio, za mało żeby jakąś opinię wydawać?
No może reckę to powinieneś po miesiącu...Ale i tak bardzo fajna recenzja. :::gd:::
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

dżiok pisze:Po 2 h średnio, za mało żeby jakąś opinię wydawać?
Nic się nie dowiedziałem o tej rakiecie. Za to wiem jak grasz, co umiesz a co nie.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Head Youtek IG Extreme Pro 2.0

napalm pisze:
dżiok pisze:Po 2 h średnio, za mało żeby jakąś opinię wydawać?
Nic się nie dowiedziałem o tej rakiecie. Za to wiem jak grasz, co umiesz a co nie.
Grałeś z nim? :D
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition

Wróć do „Rakiety”