Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Dunlop Biomimetic 200 Lite

Obrazek
Dane techniczne:
Długość: 68,58cm (27cali)
Główka: 612,9cm² (95cali²)
Waga z naciągiem: 326g
Balans z naciągiem: 6HL
Rama: prosta, 21mm
Układ strun: 16x19
Sztywność (wg producenta/ wg TW): 63/57RA
Swingweight: 308kg•cm²

Rakieta na pozór zbliżona do Radicala Pro, którego recenzowałem jakiś czas temu, co prawda jest od niego 3g cięższa, jednakże została wyważona bardziej na rączkę (różnica 3p), niby różnice kosmetyczne, a czuć je bardzo wyraźnie.

Moc/ kontrola:
W przypadku Radicala Pro miałem problem z uczciwą oceną „mocy z rakiety”, teraz nie mam wątpliwości. Jest jej bardzo mało, co może stanowić problem dla osób przyzwyczajonych do rakiet nieco „pomagających” w grze. W przypadku Dunlopa Bio200L tej pomocy nie ma, trzeba wykazywać się odpowiednimi umiejętnościami i stylem gry, aby użytkowanie tej ramy było przyjemne. Mam tu na myśli głównie osoby z NTRP >= 3,5 grające ofensywny i wszechstronny tenis, myślę, że to głównie im ta niewielka ilość mocy przypadnie do gustu, głównie dlatego, że wiąże się z nią spora ilość kontroli oferowanej przez ramę.

Poziom mocy własnej (malejąco):
Wilson PS 6.1 100 > Dunlop HM 200G XL > Head YT IG Radical Pro > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Wilson PS 6.1 90.

Serwis\smecz:
Rozbujanie rakiety do serwisu jest stosunkowo proste, a przyzwoite czucie piłki na strunach pomaga umieścić piłkę tam gdzie chcemy. Niestety uzyskanie wysokich prędkości serwisu jest nieco trudniejsze niż w przypadku Dunlopa 200G XL, w którym czuć wyraźne „pacnięcie”, z tym, że dla mnie jest on rakietą niemal idealną.

Łatwość serwowania (plasowanie, prędkość, rotacja):
Dunlop HM 200G XL >…> Wilson PS 6.1 90 > Head YT IG Radical Pro = Dunlop Biomimetic 200 Lite >Wilson PS 6.1 100

Gra z linii końcowej:
Ciężko mi odpowiedzieć jednoznacznie, na pewno wiele zależy od tego jaką formę aktywności preferujemy na linii końcowej. Decydowanie się na tę rakietę do gry defensywnej w mojej ocenie podchodzi pod masochizm i jest po prostu pomyłką. Natomiast gra ofensywna jak najbardziej leży w jej charakterze i jest przyjemna. Stosunek mocy do kontroli sprawia, że mogę pozwolić sobie na luźną grę – nie muszę stosować sporych jak na mnie rotacji aby zmieścić piłkę w korcie.

Łatwość gry z linii końcowej (malejąco):
Dunlop HM 200G XL >Head YT IG Radical Pro = Dunlop Biomimetic 200 Lite >Wilson PS 6.1 100 > Wilson PS 6.1 90

Gra rotacjami/płaska:
Nie czułem się najlepiej przy próbach gry rotacjami, zdecydowanie bardziej odpowiada mi gra płaska. Zapewne jest to skutek połączenia słabego „wspomagania gry” przez rakietę i strun, których używam (Pro’s Pro Vendetta 1,20mm @ 27/26kG).

Łatwość nadawania rotacji (malejąco):
Wilson PS 6.1 100 > Dunlop HM 200G XL > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Head YT IG Radical Pro > Wilson PS 6.1 90

Gra przy siatce:
Niewątpliwie mocna strona tej ramy. Niski SW gwarantuje dobrą manewrowość, a spora masa stabilność. W zasadzie ciężko mi napisać więcej.

Komfort gry przy siatce (malejąco):
Wilson PS 6.1 90 > Dunlop HM 200G XL > Dunlop Biomimetic 200 Lite >Head YT IG Radical Pro > Wilson PS 6.1 100

Czucie:
Tu również rakieta pokazuje się od dobrej strony, jest trochę w tyle za PS 6.1 90 i daleko za Dunlopem 200G XL, ale ta druga jest dla mnie niedoścignionym ideałem więc ciężko mi porównać do niej jakąkolwiek inną rakietę. Nie mniej czucie w B200L jest naprawdę zadowalające.

Czucie piłki (malejąco):
Dunlop HM 200G XL >…> Wilson PS 6.1 90 > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Head YT IG Radical Pro >Wilson PS 6.1 100

Ocena w skali 0-10
Gra z linii końcowej: 7+
Wolej: 9-
Kontrola: 9-
Stabilność: 8-
Czucie: 8
Manewrowość: 8
Gra rotacjami: 6+
Gra płaska: 9-

Przeznaczenie: allrounder z NTRP ≥3,5

O mnie:
NTRP: 3.5
Styl gry: allrounder ze wskazaniem na końcową linię
FH: od eastern do western
BH: semiwestern (jednoręczny)
Serwis: od kontynentalnego do semiwestern (BH)


Źródło obrazka: Tennis Warehouse
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 200 Lite

Próbuję coś takie zakupić, nie jest łatwo. 95" od Dunlopa i nie waży ze wszystkim 350g - warto koniecznie sprawdzić.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 200 Lite

Udało mi się nabyć dwie, ale niestety czekają na naciągnięcie – na razie przeżywam zafascynowanie Dunlopami Aerogel 200, Biomimetic 200 i M200 Classic. Grają jak wyglądają, nic więcej dodać.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop Biomimetic 200 Lite

Yhr1976 pisze: 19 wrz 2020, 23:13 na razie przeżywam zafascynowanie Dunlopami Aerogel 200, Biomimetic 200 i M200 Classic. Grają jak wyglądają, nic więcej dodać.
Eee... jak z odpustu? :D
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rakiety”