Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Prince TT Warrior MP

Prince TT Warrior MP

Obrazek

Dane techniczne:
Długość: 69 cm (27 cali)
Główka: 97 cali2
Waga (z naciągiem): 320g
Balans: 5 HL
Rama: 23 mm
Układ strun: 16/20
Sztywność: 67
Swing Weight: 325

Mówi się że TT Warrior jest jedną z najbardziej udanych rakiet Prince’a. Byłem niezmiernie ciekaw tej ramy i nie wiedziałem czego się spodziewać, tym bardziej że praktycznie żaden parametr nawet nie stał obok „moich”. Z reguły nie wychodzę powyżej 95 cali2, 20 mm szerokości ramy, sztywność 67 to zupełnie przeciwległy biegun moich preferencji. No i kolor – cała biała! Kiedy ją włożyłem do thermobagu mój Wilson Pro Staff 6.0 Mid popatrzył z politowaniem na tą panienkę i trochę się obruszył.;) Biały kolor sprawia że mączka i innego rodzaju pyłki lgną do ramy jak głupie. Ciekawostką jest „wmontowany” w mostek gumowy tłumik, ale o tym więcej o kategorii „czucie”. Ostatnimi czasy Wojownik ma założonego Dunlopa Juice 1.26 na 25 kG.


Skala ocen od 1 do 10:
Gra z linii końcowej: 8
Gra płaska: 8
Gra rotacjami: 7
Czucie: 7
Kontrola: 8
Wolej: 8
Stabilność: 8
Manewrowość: 8
Serwis: 8

Gra z linii końcowej:
Szeroka rama i wysoka sztywność przekładają się na dynamikę. Właściwie można stanąć na końcowej i się nie ruszać na przodu. Piłka ma szybkie odejście od strun. Generalnie TT Warrior rozleniwia. Zagranie piłki na sam koniec kortu nie sprawia żadnego problemu. Nawet przy lekko niestarannym zamachu. Jeśli chcemy zagrać jakieś ciekawe przyspieszenie, wtedy należy włączyć nadgarstek i wykonać pełen zamach, pamiętając o wykończeniu. W innym wypadku dziura w ogrodzeniu.

Gra płaska vs gra rotacjami:
Rama nie rotuje nadzwyczajnie, ot zwykły średniaczek, ani ziębi ani grzeje. Zagranie zwykłego lifta nie stanowi problemu, natomiast top spin wychodzi bez przekonania. W sytuacji kiedy przeciwnik idzie do siatki, o wiele pewniej wyjdzie płaskie przyspieszenie piłki jako minięcie, aniżeli zabawa z kątami.

Czucie i kontrola:
Jak już wspomniałem, w mostku rakiety znajduje się wmontowany tłumik, który … nie spełnia swoich właściwości. :wink: Uderzenia są brzęczące, niemiłe dla ucha i czuć drgania. Należy mimo wszystko założyć zwykły tłumik na dwie struny. Sztywność na poziomie 67 sugerowałaby podróż w stronę prętów zbrojeniowych, ale nic bardziej mylnego. Czucie jest na naprawę wysokim poziomie. Kontrolowanie głębokości zagrania piłki nie sprawia problemów i przy zachowaniu powtarzalności ruchu piłka ląduje regularnie w okolicach linii końcowej po drugiej stronie kortu.

Wolej:
Ani sztywność, ani szerokość ramy, ani masa nie pomagają w zagrywaniu woleja, ale nie jest tragicznie. Dość łatwo wyrzucić piłkę na aut, dlatego tłumienie zagrania nadgarstkiem jest jak najbardziej wskazane.

Stabilność i manewrowość:
Czuć lekki brak stabilności przy odbiorze mocnych serwisów. Przy trafieniu środkiem nie ma problemu, ale zagrywając w okolicach ramy rakieta lekko tańczy. Dość mocny balans HL jak na tak lekka rakietę (320 g z naciągiem) sprawia że manewrowość stoi na bardzo wysokim poziomie. Jak już znajdziemy się przypadkiem ( :) ) przy siatce, gdzie jak wiadomo gra jest szybka, zmiana koncepcji zagrania nie wyłamie nam nadgarstka, nie ma się o co martwić.

Serwis:
Najbardziej efektywny jest serwis płaski. Przy nakryciu nadgarstkiem uderzenie można uzyskać naprawdę zadowalające prędkości. Plasowanie nie sprawia problemów. W związku z tym że rakieta, ogólnie, słabo kręci, nie uzyskamy zadowalającego efektu przy przykładowo serwisie wyrzucającym. Wiadomo że dużo zależy od techniki, ale są ramy które bardziej pomagają.

Podsumowanie:
Prince TT Warrior jest typowym rozleniwiaczem (nie chcę użyć określenia "średniak"), po którego sięgam kiedy mam średni dzień i potrzebuję czegoś z większą mocą. Jakie NTRP? Myślę że solidne NTRP 3.5 może uzyskać ciekawe rezultaty i dobrą zabawę. Czy Prince'owi wyszedł ten model? Tak. Jednak graczom powyżej NTRP 4.0 będzie czegoś brakować.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince TT Warrior MP

napalm pisze:Ciekawostką jest „wmontowany” w mostek gumowy tłumik, ale o tym więcej o kategorii „czucie”.
Aaaa tak... Prince Double Bridge bo tak zowie się ten wynalazek to można by powiedzieć dinozaur wśród obecnie stosowanych "technologii" Prince'a.

Pierwszy raz pojawił się w rakietach Graphtech DB pod koniec lat 80-tych, od ładnych paru lat jedyną ramą w której był obecny był Warrior wypuszczony również z inną farbą jako Vendetta DB (m.in. na Europę), nie tak dawno pojawił się w EXO3 Warriorach z oznaczeniem DB.
SPOILER:
No i będzie on również obecny w nowo wychodzących Prince EXO3 Tour 100 ESP czyli 100-tkach z przeplotem 16x16. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince TT Warrior MP

El Diablo pisze: No i będzie on również obecny w nowo wychodzących Prince EXO3 Tour 100 ESP czyli 100-tkach z przeplotem 16x16. :)
Majowie jednak mieli rację... Koniec się zbliża. rotfl
Awatar użytkownika
author
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2012, 13:40

Re: Prince TT Warrior MP

Tak się złożyło, że niedawno zostałem obdarowany tą rakietą - nie miałem okazji jeszcze nią zagrać, na razie zbieram o niej informacje, muszę przyznać, że tu dużo się o niej dowiedziałem. Zauważyłem pewien napis na ramie - mianowicie "TRIPLE THREAT" - przetłumaczyłem to sobie, jako "potrójne zagrożenie ", a pytanie moje brzmi,w czym miałoby się objawiać to zagrożenie, o ile oczywiście dobrze to przetłumaczyłem. Druga sprawa, dotyczy wieku tej rakiety - czy na rakietach w ogóle podaje się rok produkcji? Bo nie znalazłem takiej informacji - w jaki zatem sposób, można określić, ile dana rakieta liczy sobie lat? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince TT Warrior MP

Triple Threat lub Triple Braid odnosi się do wplecionego tytanu i miedzi w 3 miejscach rakiety - godzin 2 i 10, oraz rączki rakiety.

Obrazek

Późniejsze modele mają Tungsten Triple Threat.
Obrazek

P.S.: Co prawda to materiał nie dla rakiet tenisowych ale co do zasady się zgadza...
Obrazek

P.S.2: Muszę jednak zaznaczyć iż nie pamiętam Warriorów z "klasycznym" TT, mnie jakoś w pamięci utkwiły z wolframem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
author
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2012, 13:40

Re: Prince TT Warrior MP

Dziękuję uprzejmie, a na temat wieku, ktoś może coś w tym temacie dorzuci? - Będę zobowiązany, albo może wskaże jakiś link - chociaż.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince TT Warrior MP

Link do czego?
Ten model jest produkowany chyba od 10 lat i jeśli się nie mylę to od zawsze miał Tungsten TT.
Poza tym farba też wydaje się być niezmieniona.

Kiedy nie ma zmian, które pozwoliłyby odróżnić poszczególne, może nie edycje, a rzuty produkcyjne to w grę wchodzą tylko kody/numery seryjne ale wątpię aby producent potem z dobroci serca podał Ci kiedy dany rzut był wyprodukowany. Choć może się mylę? ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rakiety”