Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Head Youtek Innegra Radical Pro

Obrazek
Dane techniczne:
Długość: 68,58cm (27cali)
Główka: 630cm² (98cali²)
Waga z naciągiem: 323g
Balans z naciągiem: 3HL
Rama: prosta, 22mm
Układ strun: 16x19
Sztywność: 62RA
Swingweight: 330kg•cm²

Na początku warto wspomnieć, że ta rakieta może robić za podstawową tylko dla osób które coś potrafią (a nie którym wydaje się, że tak jest) i nie schodzą poniżej pewnego poziomu… Pewnie dlatego tak szybko się pożegnaliśmy. ;)

„Moc własna”:
Pierwszy „parametr” i już zaczynają się problemy z właściwym opisaniem. Z uwagi na sporą wartość swingweightu można mieć problem z jej wydobyciem, przy krótkim zamachu, lub jeszcze gorzej- próbie przebicia samym nadgarstkiem rakieta wydaje się być z niej wyprana. Sytuacja zmienia się wyraźnie wraz z wydłużaniem zamachu i całej sekwencji uderzenia, nagle okazuje się, że problem nie leży w mocy ramy, lecz w technice grającego, a sama gra staje się przyjemnością. Parametry sprawiają wrażenie, iż rakieta powinna dawać z siebie znacznie więcej niż bardzo zmiękczony 200G XL, jednak moje wrażenia z gry są nieco inne. O ile podczas wymian różnica jest niewielka, o tyle w obronie gdy nie ma czasu na pełną sekwencję Dunlop pomaga znacznie bardziej.

Poziom mocy własnej (malejąco):
Wilson PS 6.1 100 > Dunlop HM 200G XL > Head YT IG Radical Pro > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Wilson PS 6.1 90.

Serwis\smecz:
Czyli coś co wyczesy lubią najbardziej. Przyzwoite czucie piłki na strunach pomaga przy jej kierowaniu, a wspomniana wyżej moc własna ramy pozwala osiągać przyzwoite prędkości serwisu (i smecza) przy odpowiedniej sekwencji.

Łatwość serwowania (plasowanie, prędkość. rotacja):
Dunlop HM 200G XL >…> Wilson PS 6.1 90 > Head YT IG Radical Pro = Dunlop Biomimetic 200 Lite >Wilson PS 6.1 100

Gra z linii końcowej:
Jedna z mocnych stron tej ramy. Tak jak wspomniałem wyżej, przy przyzwoitej sekwencji gra tą rakietą jest naprawdę przyjemna, należy jednak zwrócić uwagę, że nie ma ona służyć do defensywy, zwłaszcza biorąc pod uwagę amatorskie przygotowanie fizyczne. Pewna ilość ofensywy w grze jest zalecana, żeby nie powiedzieć wymagana.

Łatwość gry z linii końcowej (malejąco):
Dunlop HM 200G XL >Head YT IG Radical Pro = Dunlop Biomimetic 200 Lite >Wilson PS 6.1 100 > Wilson PS 6.1 90

Gra rotacjami/płaska:
Nie przepadam za opisywaniem tego punktu z pewnego powodu- wydaje mi się, że jeszcze bardziej niż inne zależy on od techniki i przyjętego stylu gry, z pewnością znalazłbym bardzo dużo osób rotujących mocniej ode mnie Headem Radial. Pewnie znalazłoby się też parę osób grających POGami bardziej płasko niż ja recenzowaną rakietą, ale do rzeczy. Mimo otwartego przeplotu i nie najmniejszej główki nadawanie rotacji nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać, jedną z przyczyn, poza techniką oczywiście, może być moim zdaniem stosunkowo gęste rozmieszczenie strun.

Łatwość nadawania rotacji (malejąco):
Wilson PS 6.1 100 > Dunlop HM 200G XL > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Head YT IG Radical Pro > Wilson PS 6.1 90

Gra przy siatce:
Bez dobrej antycypacji i woleja w zasadzie nie ma po co zjawiać się pod siatką. Duży SW w połączeniu z niewielkim balansem na rączkę i małym sweetspotem sprawiają, że spóźnienie, które inne rakiety mogłyby „wybaczyć” staje się naprawdę odczuwalne dla ręki. Na szczęście jest też druga strona medalu, rakieta jest bardzo stabilna.

Komfort gry przy siatce (malejąco)
Wilson PS 6.1 90 > Dunlop HM 200G XL > Dunlop Biomimetic 200 Lite >Head YT IG Radical Pro > Wilson PS 6.1 100

Manewrowość:
Tak jak wspomniałem w poprzednim punkcie- nie jest łatwo, ale jednocześnie nie ma tragedii jeśli weźmie się pod uwagę docelowego odbiorcę rakiety, a jest to moim zdaniem ktoś z NTRP >=4.0.

Wilson PS 6.1 100 > Dunlop HM 200G XL > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Wilson PS 6.1 90 > Head YT IG Radical Pro

Czucie:
Wystarczające, a zarazem bardzo przyjemne, piłka jest wyraźnie wyczuwalna na strunach, nie ma efektu uderzania na radar.

Dunlop HM 200G XL >…> Wilson PS 6.1 90 > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Head YT IG Radical Pro >Wilson PS 6.1 100

Ocena w skali 0-10
Gra z linii końcowej: 8-
Wolej: 7+
Kontrola: 8+
Stabilność: 8+
Czucie: 8-
Manewrowość: 7-
Gra rotacjami: 6+
Gra płaska: 8+

Przeznaczenie: allrounder z NTRP ≥4.0

O mnie:
NTRP: 3.0
Styl gry: allrounder ze wskazaniem na końcową linię
FH: od eastern do western
BH: semiwestern (jednoręczny)
Serwis: od kontynentalnego do semiwestern (BH)


Źródło obrazka: http://www.merchantoftennis.com
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Ładnie sobie poradziłeś z recką :::gd:::.
Teraz ja się zmierzę z tą packą. Palety już zmieniłem - pozostają jeszcze struny.
Vivid już mnie zmartwił, że łatwo nie będzie, a Ty również to potwierdzasz.
Jedyne pocieszenie dla mnie to że lubię grać agresywnie i atakować. Zobaczymy :rolleyes: .
Pogram to napiszę.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Dzięki za dobre słowo, starałem się w miarę obiektywnie opisać ramę mimo, że po pozycji Dunlopa 200G XL w "mini rankingach" widać, że ciężko to zrobić. ;)

Ta rakieta zdecydowanie do łatwych nie należy jednak myślę, że od NTRP 3.0 (prawdziwego, a nie amerykańskiego) niektóre zalety zaczynają być coraz lepiej widoczne.

Życzę miłej gry!

PS. Trudny to jest Max 200G którego dziś odebrałem. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Zagadnąłem Vivida na PM odnośnie jego Radicali oraz wersji PRO. Dostałem po uszach ;-) że lepiej na forum, więc pozwolę sobie zacytować częściowo i uzupełnić o swoje opinie.
A oto co mi napisał Vivid:

Kolega to się mocno chyba pomylił?! Czy KORESPONDENCJA PRYWATNA nic nie mówi!?/Vivid

Pograłem trochę tą packą. Zmieniłem tylko palety z G2 na G3 i wciągnąłem nowe struny PWR Fusion na całość :o 24/25kg.
Moje wrażenia po 6 setach: jak ktoś chce rzeźbić to lepiej zakupić dłutko...
Podczas gry z przeciwnikiem ciut lepszym ode mnie grało mi się znacznie lepiej. Jeśli się dobrze ustawisz oraz dobrze trafisz płynnym ruchem to faktycznie rakieta się odwdzięcza. Ponadto rakieta sama nie wkręci piłki, trzeba nad rotacją popracować. Ogólnie jakoś łatwiej mi było z kimś kto gra mocniej i szybciej - być może styl przeciwnika powodował u mnie większa motywację i mniej niechlujstwa. :::hmm:::
Z graczem znacznie słabszym ode mnie, strasznym rzeźbiarzem grało mi się źle tym Radicalem. Kolega koncentrował się głównie na utrzymaniu piłki w korcie. Dostawałem farfocle, które trudniej mi było zagrać tą ramą niż moim Princem (podpis).
To tylko świadczy o tym, w którym miejscu jestem z moją techniką i nastawieniem do grania. Prawdziwy wyjadacz w pełni korzystający z dobrodziejstw Radicala Pro zrobiłby rzeźbiarzowi rower trójkołowy... który trwałby 45 minut.
Dosyć fajnie się tym serwowało - tym bardziej, że ostatnio ćwiczyłem kilka razy sekwencję z trenerem. Potrzebowałem włożyć mniej własnej siły, aby poleciało tak samo mocno jak z Prince'a (struny te same co w Radku). To samo z odczuciem wagi - niby 'tylko 20-25g cięższy i balans 315mm, ale w ręce czuć wyraźnie różnicę, a szczególnie jak odłożyłem po secie Radicala i wziąłem Prince'a. Mniejszy SW w 'Księciu' jest dla mnie wyraźnie wyczuwalny tym bardziej, że doważyłem go lekko na rączkę.
Uważam, że ktoś z poprawną techniką i dosyć dobrą powtarzalnością może się łapać za Radicala, o ile planuje dalsze postępy, w przeciwnym razie lepiej wybrać coś bardziej odpowiedniego.
Dla mnie Radical może z linii Graphene albo nawet kolejne wcielenie - oby tylko Bozia zdrowia dała. :)
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

pst pisze:Ogólnie jakoś łatwiej mi było z kimś kto gra mocniej i szybciej - być może styl przeciwnika powodował u mnie większa motywację i mniej niechlujstwa :::hmm:::
Przy okazji można zagrać siłą przeciwnika. Ja akurat ciągle modyfikuję technikę w taki sposób, aby podczas wyprowadzania uderzenia jak najmniej odczuwać masę i SW sprzętu, w przypadku serwisu i forhendu jest ok, tylko BH leży pod tym kątem.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Świetna recenzja Wyczes, gratuluję :). Bardzo dobrze mi się czytało. Przyznam, że jednak jestem też zarazem zaniepokojony, bo zainteresowałeś mnie tą ramą. Niedobrze, niedobrze. Trzeba będzie z całych sił uciekać od Strefy Tenisa, żeby nie wziąć testera ;).
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Ja byłbym ostrożny z zachwytami nad tego typu rakietami.

Im dłużej gram w tenisa, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ramy typu Head Radical (nieważne czy Pro, MP, czy nawet OS) są mocno na wyrost dla amatora, nawet tego dobrze grającego. Nie chodzi o to, że człowiek sobie nie poradzi, mecz wygra, ale dynamiczniejszymi rakietami miałby jeszcze lepsze efekty.

To taka moja mała refleksja po tym jak sam gram wersją OS, zobaczyłem raz jak znajomy z NTRP 5.0+ wziął spontanicznie Babolata APD, bo mu naciąg w jego Radicalu MP poszedł i drastycznie "wzmocnił" swoją grę, a ostatnio facet, co mnie rozwalił praktycznie do zera, też stwierdził, że Radicale sobie odpuścił, bo to są trudne, zawodnicze ramy ??!
I Widgetowi się powoli robi głupio :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Pst to się chyba pomyliło co jest PM-em a co treścią publiczną?! I nie radzę mu pisać do mnie więcej PM-ów ...
Posty wyedytowane./Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Vivid pisze:Pst to się chyba pomyliło co jest PM-em a co treścią publiczną?! I nie radzę mu pisać do mnie więcej PM-ów ...
Posty wyedytowane./Vivid
Vivid –przepraszam Cię, za cytat z naszej korespondencji, bo widzę, że Cię tym zdenerwowałem.
Jednak nie pozostawię tego bez komentarza, bo uważam, że innym użytkownikom należy się krótkie wyjaśnienie (tym razem bez cytatów).

Vivid napisałeś mi rzeczową opinię na temat Radicala Pro okraszoną bardzo adekwatnym porównaniem. Całość podsumowałeś stwierdzeniem, aby następnym razem z takim dylematem wystąpić na forum, to skorzysta więcej osób z takiej dyskusji - masz rację. Jak czytam to forum to odnoszę wrażenie, że wielu ceni sobie Twoja opinię w zakresie ram, szczególnie Head’a, ja również.
Wymieniliśmy więcej niż jeden PM, a ja, biorąc pod uwagę powyższe, zacytowałem tylko fragment odnoszący się konkretnie do rakiety Radical Pro opisanej w tym temacie, który uważam, może być pomocny innym tak jak mnie. Szkoda, że wykasowałeś ten fragment z mojego posta powyżej, bo mogliby inni forumowicze skorzystać, ale rozumiem - Twoje prawo.
W cytacie celowo pominąłem inne informacje z naszej korespondencji, które nie dotyczyły omawianej w tym wątku rakiety. Nie zdradziłem również żadnych Twoich prywatnych spraw i nie naruszyłem Twoich dóbr osobistych tym, co zacytowałem.
Być może zbyt szybko chciałem podzielić się z innymi informacjami i opinią na temat Radicala Pro i powinienem był wcześniej zapytać Cię, czy mogę wstawić cytat – mój błąd.
Następnym razem będę o tym pamiętał… chociaż nie, przecież odradzasz mi już pisanie do Ciebie. To dla mnie przykre.
Jeśli jednak przyjmiesz powyższe przeprosiny i pozwolisz mi kiedyś napisać PM'a do Ciebie, to proszę daj mi znać. Z góry dziękuję.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

Witam,
właśnie nabyłem rakietę Head YouTek Innegra Radical MP i się zastanawiam czy ktoś ma może porównanie tego modelu do wersji PRO?

Po restarcie tenisa miesiąc temu bolało mnie bardzo przedramię, a niestety w tym okresie robiłem zakupy i odchudziłem nieco ramy - nie wiem czy potrzebnie - wiele lat grałem 300g nCode nPro i nawet nie pomyślałem, że jest za ciężka. A de facto rakiety Innegra czy Graphene 310-315g nie wydają się ani grama cięższe.

W związku z tym trochę myślę, że może jednak to był błąd, i wersja PRO to był lepszy wybór. Rakieta nie z racji konstrukcji (w tym sztywności ramy) dużej mocy własnej - wszystko trzeba generować samemu, więc może 315g byłoby lepsze jeśli chodzi o moc zagrań?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Youtek Innegra Radical Pro

7 lat później – muszę przyznać bardzo lubię tą rakietę w prostockowej wersji TGT260.5 – mam je bez naciągu CAP, więc taśma ołowiona zajmuje większą część główki, ale to b. dobra rakieta.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Rakiety”