Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

Obrazek

Dane techniczne:
Długość: 69 cm (27 cali)
Główka: 600 (93)
Waga (z naciągiem): 343g
Balans: 10 HL
Rama: prosta, 20 mm
Układ strun: 18/20
Sztywność: 56
Swing Weight: 320

Nie byłbym sobą gdyby ta rama nie wpadła w moje ręce. Niedostępna do kontynencie europejskim, ale to dla mnie nie przeszkoda. Dla chcącego nic trudnego. ;) Parę lat polowania i sukces. Pierwsze co zwróciło moją uwagę to wykonanie. Bardzo ładne kolory (może trochę zbyt wyblakłe) pokryte warstwą „miękkiego” tworzywa. Przez to rama nie będzie miała żadnych odprysków a jedynie zadrapania. Takie wykonanie ma jednak poważną wadę – po ściągnięciu rakiety z maszyny, w miejscach montowania ramy pozostały białe odciski, które trza usunąć, jeśli ktoś ceni, tak jak ja, schludny wygląd ramy. Przy kolejnych naciągniach problem zniknął. Założony naciąg to Pro’s Pro Kingut 25.5 kp/25 kp. Czytając opinie o nim ludzie narzekali na ruchliwość, ale nie jest źle. Może to zasługa sprawnego stringera. :D

Skala ocen od 1 do 10:
Gra z linii końcowej: 7
Gra płaska: 8
Gra rotacjami: 5
Czucie: 9
Kontrola: 9
Wolej: 9.5
Stabilność: 8
Manewrowość: 5
Serwis: 8

Gra z lini końcowej:
Bardzo wymagająca rama. Trzeba pilnować nadgarstek przy każdym uderzeniu. Rakieta nic nie wybacza i w przypadku braku staranności tylna ściana balonu jest ostrzeliwana niemiłosiernie. Powiem szczerze że tak trudną ramą jeszcze nie grałem, jeśli chodzi o ten punkt, aż się lekko zdziwiłem.

Gra płaska vs gra rotacjami
Staram się spłaszczać grę i rakieta jest do tego stworzona. Mała główka nie pomaga w rotowaniu piłek. Jeśli już zdecydujemy się na takie zagrania, wychodzi farfocel spadający w okolice lini serwisowej. Jednym słowem kaszanka, no ale przecież ta rakieta kocha parcie do przodu, ale o tym później.

Czucie i kontrola:
Sztywność 56, czyli parametr na który głównie zwracam uwagę. Wyśmienite czucie i wyśmienita kontrola. Slice gra się sam, piłka odbija się tak nisko że jeden z przeciwników przeorał kort próbując wyciągnąć taką piłkę i przy okazji urwał część osłony główki rakiety. Taktyka chip&charge to sama przyjemność, zwłaszcza grając atakującego slice’a wzdłuż lini. Nigdy nie byłem takim częstym gościem przy siatce.

Wolej:
Poezja. Idealna maszyna do kończenia piłki przy siatce. Powtarzam się, ale nigdy nie byłem tak często przy siatce i co należy zaznaczyć, z pozytywnym zakończeniem. Akcje s&v? Proszę bardzo. Piłki czyszczą linie aż kurz leci. Rakieta pomaga rozwinąć ten element gry i sprawia nieziemską przyjemność.

Stabilność i manewrowość:
Całkowita waga mojego egzemplarza to około 350g. Więc o czym tu pisać? Spóźnione uderzenie i nadgarstek bardzo się gniewa że się o niego nie dba. Manewrowość jest co najwyżej średnia. Szybka zmiana decyzji co do zagrania slice zamiast zwykłego backhand’u nie jest najlepszym pomysłem. Ciężko wyciąga się piłki sytuacyjne. Sweet spot jest do tego mały i ramy się sypią jak z rękawa.

Serwis:
Zalecam slice’owany. Fajne czucie i nie ma problemu z wyrzuceniem przeciwnika, zwłaszcza na stronę równowagi. Przy stronie przewagi serwis do środka sieje spustoszenie.

Jakie NTRP aby poczuć przyjemność z gry? TW zaleca powyżej 4.0, ale ja bym podniósł tą wartość chociaż o 0.5. Redondo Type C jest naprawdę wymagający. Trzeba mieć zacięcie i cierpliwość żeby uzyskać zadowalające rezultaty. Ale naprawdę warto!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

napalm pisze:Czytając opinie o nim ludzie narzekali na ruchliwość, ale nie jest źle. Może to zasługa sprawnego stringera. :D
Myślę, że "instruktor" tego stringera też miał spory wpływ na końcowy efekt. :teathy:

Sama rakieta (poza śmiesznym przeplotem) wygląda naprawdę interesująco. Sztywność jak w moich Dunlopach, cudo. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

Wyczes sam jesteś śmieszny przeplot rotfl

Napalm, świetna rama musi być!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

wyczesany pisze:
napalm pisze:Czytając opinie o nim ludzie narzekali na ruchliwość, ale nie jest źle. Może to zasługa sprawnego stringera. :D
Myślę, że "instruktor" tego stringera też miał spory wpływ na końcowy efekt. :teathy:

Sama rakieta (poza śmiesznym przeplotem) wygląda naprawdę interesująco. Sztywność jak w moich Dunlopach, cudo. ;)
Wyczes, od czego jest spawarka! :D
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

wyczesany pisze:
napalm pisze:Czytając opinie o nim ludzie narzekali na ruchliwość, ale nie jest źle. Może to zasługa sprawnego stringera. :D
Myślę, że "instruktor" tego stringera też miał spory wpływ na końcowy efekt. :teathy:
Tak, muszę przyznać że coś w tym jest. :::yay:::
logigamer pisze: Napalm, świetna rama musi być!
Jest świetna, ale upierdliwa. rotfl
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

Parametry mi się ogólnie podobają, głównie ta sztywność (a raczej miękkość ;)). Tylko wagowo trochę toporek :(.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

napalm pisze:Gra płaska vs gra rotacjami... Jeśli już zdecydujemy się na takie zagrania, wychodzi farfocel spadający w okolice lini serwisowej. Jednym słowem kaszanka,...

Serwis:
Zalecam slice’owany..
Uderzenia ze wsteczną rotacją i ścięty serwis, to także gra rotacjami!? Te uderzenia jak pisałeś siedzą miodzio. To jak z tym topspinem? Tylko taki nadalowski nie siedzi, czy liftowanych też nie da się zagrać?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: AW: Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

Smyk pisze:
napalm pisze:Gra płaska vs gra rotacjami... Jeśli już zdecydujemy się na takie zagrania, wychodzi farfocel spadający w okolice lini serwisowej. Jednym słowem kaszanka,...

Serwis:
Zalecam slice’owany..
Uderzenia ze wsteczną rotacją i ścięty serwis, to także gra rotacjami!? Te uderzenia jak pisałeś siedzą miodzio. To jak z tym topspinem? Tylko taki nadalowski nie siedzi, czy liftowanych też nie da się zagrać?
Generalnie przy każdym uderzeniu wykorzystywana jest w mniejszym bądź większym stopniu rotacja (zabrzmiało jak prawda objawiona rotfl ). Nadalowski topspin nie wiem czy siedzi, nie gram takim. Jeśli Ty takiego używasz to szacunek ludzi ulicy. Pod względem mechanicznym, przynajmniej mi, o wiele łatwiej zagrać slice'owany serwis, ponieważ podświadomie mam większą kontrolę nad nadgarstkiem i jego domknięciem. Przy lifcie (forehand'owym) nie otrzymuję tyle rotacji awansującej aby piłka poleciała pod końcową, muszę się znacznie wysilić. Grałem już paroma rakietami i przykładowo przy Yonku Pro RD 70 Long'u, przy zachowaniu takiego samego prowadzenia rakiety i przy użyciu takiej samej siły nie mam z tym żadnego problemu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

RD70-tką nawet taka tenisowa pokraka jak Ja nada piłce przyzwoitą rotację.

Piękna rama Napalm, z jednej strony nie zaistnieje jako klasyk (popularność, dostępność etc.) ale w rzeczywistości spełnia wymagania pod kątem charakterystyki - miękka, przyzwoitej szerokości rama, mniejsza główka i zamknięty przeplot. Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

El Diablo pisze:...miękka, przyzwoitej szerokości rama, mniejsza główka i zamknięty przeplot. Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola. :::gd:::
Piękna rama... :hanky:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro Kennex Heritage Type C Redondo Mid

Logi i ED, Wy to jesteście rakietowe wampiry rotfl .
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”