Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

Dane techniczne:
Jak zwykle … mi się nie chce. :P Zatem odsyłam na stronę Heada lub do ... El Diablo. :P

Instinct to linia, która według producenta ma być nastawiona na moc. Bez przesady, choć nie widzę powodu do narzekań. Dla mnie to zawsze były ramy dla allroundera, amatora deblisty (bo Speed to jednak bardziej dla tych ofensywnych, ale jednak okopanych za końcową i sporadycznie goszczących pod siatką).

Rakieta:
To może po … babsku ;), zacznę od szaty graficznej. Słyszałem już kilka ochów i achów, od facetów O_O , jaka to jest świetna kolorystyka. Dla mnie jest OK, zero emocji.
Rama w ręku sprawia wrażenie lżejszej niż jest w specyfikacji. Tak statycznie jak i dynamicznie. Można nią bardzo efektywnie jeszcze przyspieszyć w ostatniej fazie wyprowadzania uderzenia przed samym kontaktem strun z piłką. Przydaje się czasem ;)
Jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem kowadeł to polecam. :::gd::: Taka charakterystyka jest też dobra dla debla.

Gra z linii końcowej:
Mocy jest sporo, ale nie tyle co producent obiecuje i promuje. Jest bardzo dobrze, ale widocznie mniej niż w Extreme MP. Kontrola i stabilność prawie idealne, ciut jednak brakuje. Jest widocznie lepiej niż w Extreme MP, ale i widocznie gorzej niż w Extreme Tour czy Radical MP. Generalnie margines bezpieczeństwa jaki należy przyjąć grając skrajnie jest zdecydowanie więcej niż akceptowalny. Rotacje – no, da się kręcić. Widać jednak, że to nie priorytet tej konstrukcji. Rama raczej dla grających płasko. Lift super, top spin wymaga przyłożenia się lekko. Swobodnie gra się też slajsem. Bardzo dobre jest też czucie piłki, zdecydowanie lepsze niż się można spodziewać. Można zatem nie bać się grać skróty, czy po dobiegnięciu do niego odegrać coś sytuacyjnego.

Wolej/Półwolej:
Półwolej – bez uwag. Przy woleju, jak piłka jest płaska i mocna trochę leci kontrola, trzeba się złożyć. Jak to się zrobi to zero problemu. Stabilność trzyma dobrze. Spokojnie mogę ostatecznie polecić tę ramę debliście amatorowi.

Serwis/Smecz:
Krótko – bez uwag, bez szału, bardzo solidna norma.

Kontrola:
Jak już wspomniałem, przy szybszej i płaskiej grze może czasem lekko brakować.

Stabilność:
Rzadko minimalnie jej brakuje, jeżeli to minimalnie, śladowo.

Czucie:
Na wysokim jak na te parametry ramy poziomie. Tu muszę zdecydowanie pochwalić. Dzięki temu można naprawdę fajnie zagrać.

Dynamika:
Idzie dobrze, nawet bardzo dobrze, ale dziury w wigwamie zimą ustawianym nad kortami nie wybijecie, spokojnie :P Moc jest po pełną kontrolą.

Podsumowanie:
Mimo, że mam kilka uwag wyrażonych powyżej, to muszę powiedzieć, iż jestem pewny, że obecnie jest to dla mnie złoty środek. Taki strzał w dziesiątkę ogólnie. Gdybym miał grać bardzo ostry mecz to wolę Extreme Tour czy Radical MP (najlepiej Prestige). Ale poza tym to ta rama – Instinct MP, wygrywa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

Vivid jak już pisałem w innym wątku testowałem nowego Radicala MP. Minusem była rączka 3, zdecydowanie za duża dla mnie. Ale do rzeczy, możesz porównać tego niebieskiego stwora do Radicala? Bardzo odpowiadała mi jego stabilność, nawet rotacja też uszła, może jak na mój gust troszkę za mało mocy. Ale tego jak mi ciążyła w ręce już nie zdzierżyłem :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

Jak pogram jeszcze Radicalem to się wypowiem. Za mało nim do tej pory zagrałem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

Vivid a jak byś porównał do wersji YT IG którą kiedyś recenzowałeś ? Dasz radę ? Na pewno dasz, bo na pewno coś tam pamiętasz z gry tamtą wersją :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

Ale co do czego?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

No Instincta MP wersje YT IG do 360+
Jakbyś porównał te dwie wersje ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: HEAD GRAPHENE 360 + INSTINCT MP

Nie porównam. Miałem wcześniej Instincta MP, nawet nie pamiętam którego (można sprawdzić w spisie moich dotychczasowych rakiet). Nie pamiętam jednak konkretów. Wiem, że kupiłem go razem z ówczesnym Speedem i testowałem pod kątem rakiety dla bardziej emeryckiego tenisowego wieku. :P
Oceniłem go pozytywnie i był moim wyborem w stosunku do Speeda. Ale to tyle, żadnych szczegółów nie pamiętam. Pewnie zamieściłem recenzję. Porównawczo się jednak nie odniosę. Grałem tyloma rakietami, że nie zapamiętuję szczegółów. Poza tym nie jest mi to potrzebne, więc tym bardziej nie ma motywacji. Generalnie mam w głowie co najwyżej prosty podział: tak/średnio/nie (z pewnymi uszczególnieniami - bardzo/zdecydowanie/lekko/)

O tamtym Instinctcie mogę powiedzieć - zdecydowanie tak.
Wtedy grałem Radicalami MP i miałem chyba też Prestigea S. To był punkt odniesienia, co też jest istotne bo nasza ocena zawsze będzie oparta o to czym gramy w danym okresie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”