Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Signum Pro Poly Plasma 1,18

Wytrzymałość: bardzo dobra
Dynamika: bardzo dobra
Kontrola: dobra
Czucie: dobre
Komfort: dobre
Rotacja: dobre
Utrata naprężenia: bardzo dobra (bardzo mała)
Naciąg jednowłóknowy (poliestrowy), którego zaletą oprócz tradycyjnych cech "drutów" jak wytrzymałość i siła miało być podniesienie pozostałych elementów ocenianych do poziomu zbliżonego do naciągów wielowłóknowych. Uważam że te założenia wypełnia z nawiązką. Naciąg wciągnięty na 24 kg. Utrata naprężenia po roku grania niedostrzegalna. Naciąg się nie przesuwa. W porównaniu z fabrycznym drutem rakiety, wyraźnie większa siła, komfort, i wytrzymałość. Nieznacznie lepsze czucie i kontrola. Stosunek jakość do ceny: doskonały.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,18

Widziałem sporo różnych opinii na temat wagi naciągu. Raz czytałem, że waży 15 g, a innym razem, że 30 g. No i nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że często wagi rakiet podawane są razem z naciągami. Zatem nie wiadomo ile waży sama rama. Z ciekawości chciałem sprawdzić ile waży set SPPP, bo wydawał się lekki gdy go brałem do ręki. Domowym sposobem skonstruowałem prostą wagę: 30-o centymetrowa linijka + ołówek. Ofkors wytarowałem to przed ważeniem. Wyszło mi, że set waży minimalnie mniej niż trzy dwuzłotówki oraz jeden grosz, czyli 17,27 g. W związku z tym, że z seta trochę zostaje zwykle, można przyjąć, że waży 16 g. Wystarczy, że zostanie metr i już mamy ponad gram w dół, więc 16 g chyba będzie najrozsądniejszym wynikiem. Nie wiem jeszcze czy mam dokładnie 12 m tego naciągu, bo gościu z Allegro mógł dać np. 12,5m, ale w przyszłości jeszcze przeprowadzę ważenie jeszcze raz albo i dwa.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,18

hitman pisze:Widziałem sporo różnych opinii na temat wagi naciągu. Raz czytałem, że waży 15 g, a innym razem, że 30 g. No i nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że często wagi rakiet podawane są razem z naciągami.
Nieprawda.

Skąd te informacje? Gwarantuję Ci że lecąc po stronach producentów >99% będzie posiadało dane BEZ naciągu. Więc nie ma żadnego problemu ze znalezieniem takich informacji.
hitman pisze:Nie wiem jeszcze czy mam dokładnie 12 m tego naciągu, bo gościu z Allegro mógł dać np. 12,5m...
To zmierz...
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,18

Gram z 1,5 roku tym naciągiem i muszę powiedzieć, że jak się piony powycierają, tzn., gdy porobią się rowki, to naciąg chodzi po 2 cm w każdą stronę i nie da się tym grać. Szczególnie jak ktoś daje małe napięcie. Z jakiegoś powodu nie gra mi się dobrze tym naciągiem od momentu wciągnięcia, ale dopiero później po ok. 10-ciu godzinach gry. Widziałem wiele rakiet, które miały naciągi ostro zjechane, ale nigdy żadna nie miała tak luźno chodzących strun pionowych jak SPPP 1,18mm.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,18

Ja wciągałem SPPP 1,30 na 23 kG w moim Dunlopie Rapid 260 , ale ... jakoś średnio mi się tym grało. Struna jakaś taka nijaka dla mnie była. Lepiej grało mi się Pro's Pro Cyber Spinem w tej rakiecie.
Co prawda SPPP w AeroPro Drive może się sprawować inaczej, ale jeszcze tego naciągu w tej ramie nie testowałem.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.

Wróć do „Naciągi”