Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Head FXP Power 16

HEAD FXP Power 16 1.30mm

Wytrzymałość: bardzo dobra
Dynamika: bardzo dobra
Kontrola: bardzo dobra
Czucie: dobre
Komfort: dobry
Rotacja: średnia
Utrata naprężenia: dobra (niewielka)

Ocena ogólna: bardzo dobra

Naciągiem gram już sporo czasu, tak mi podpasował, więc stwierdziłem, że warto się podzielić opinią z innymi. Wyciągnięty na 25/24 kg na rakiecie OverSize. Szczerze mówiąc gram nim na tyle długo, że aż mi trudno porównywać z innymi naciągami, którymi dawno nie grałem, więc powiem po prostu czemu uważam go za tak dobry. Po pierwsze daje naprawdę sporo mocy w uderzeniach, a jednocześnie daje czucie i kontrolę nad uderzeniem, jakich nie powstydziłyby się naciągi specjalnie z myślą o kontroli stworzone. Pozwala grać dość precyzyjnie i naprawdę komfortowo. Pewnym minusem może być niezbyt powalająca rotacja na nim ale, przynajmniej mi, to nie przeszkadza bo i tak dość mocno zawijam nadgarstkiem. Naciąg jest po prostu z tych, które od razu po wzięciu do ręki rakiety z nim, niczym nie podpadł i nie zawiódł, po prostu leży jak ulał. Wytrzymuje sporo, szczególnie jak na ślepe naparzanie z forehandu, byle mocniej, jakim go nieraz traktowałem.

Pewna ciekawostka bo może w innych naciągach to występuje, ale tutaj pierwszy raz naprawdę było to przeze mnie łatwo zauważalne: pierwsze 2-3h naciągiem gra się sztywno i drętwo. Dopiero potem się układa i nabiera tej soczystości, która mi w nim tak pasuje.

Wróć do „Naciągi”