Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Tecnifibre Ruff Code 1.30

Wytrzymałość: >>do weryfikacji<<
Dynamika: dobra+
Kontrola: bardzo dobra
Czucie: bardzo dobre
Komfort: bardzo dobry
Rotacja: bardzo dobra +
Utrata naprężenia: >>do weryfikacji<<

Ocena ogólna: bardzo dobra >>do weryfikacji<<

Naciąg idealnie wkomponował się w potrzeby Donnay'a X-Dual Silver Lite'a. Czucie nabrało miękkości, a rakieta uspokoiła się i nabrała eleganckiego komfortu. Bardzo przyjemne uczucie. Naciąg wciągnięty na 23.5kg stanowi doskonały kompromis między dynamiką a kontrolą. Można przyspieszyć ostrą kończącą, ale nie stanowi też problemu miękka wrzutka po krosie, tuż za siatkę - piłka siedzi na rakiecie i nie ma tendencji do odskakiwania i uciekania ze strun. Bardzo pewnie czuję się dzięki temu w grze wolejowej, gdzie nawet ostra piłka zostaje na naciągu nieco dłużej. Powierzchnia naciągu posiada nierównomierną strukturę, stąd naciąg ładnie zagryza piłkę. Jednocześnie nie jest to klasyczne "rough" czy "hex", więc struny mają dużą swobodę pracy nie klinczując się między sobą. W efekcie rotacje generuje się miękko i łatwo. Bardzo przyjemny w grze naciąg. Czy trwały - wyjdzie w praniu i wtedy uzupełnię. Na razie zapowiada się nieźle.

Naciąg do testów nieodpłatnie udostępnił Protenis.com.pl.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tecnifibre Ruff Code 1.30

Czy mógłbyś :) szanowny kolego uzupełnić recenzję o trwałość tego naciągu :). Jestem ciekaw czy jego trwałość wydaje Ci się zadowalająca. Osobiście używałem go dłuższy czas i muszę powiedzieć, że poza zaletami jakie wymieniłeś właśnie wytrzymałość jest jednak jego słabszą stroną, zamieniłem go na Pro Red Code 1.25 i o dziwo jak dla mnie utrata naprężenia była w Pro Red zdecydowanie mniejsza.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Naciągi”