Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

WeissCannon Scorpion 1.22

WeissCannon Scorpion 1.22

Grałem wciągniętym na 25/24 kg, rakieta: Head YouTek IG Extreme Elite

Opis: Scorpion to naciąg poliestrowy, bardzo polecany na stringforum.net. Urzekła mnie w nim kontrola i komfort, przydałoby się troszkę więcej mocy ;) . Rotacja może być, szukałem komfortu i kontroli. Jestem usatysfakcjonowany ;) .

Wytrzymałość: bardzo dobra
Dynamika: dobra
Kontrola: celujący
Czucie: bardzo dobra
Komfort: bardzo dobry
Utrata naprężenia: dobra (nie duża)

Średnia: 4.8
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WeissCannon Scorpion 1.22

Miałem ostatnio wciągnięty ten naciąg i moja ocena nie jest tak entuzjastyczna.
Pierwsze odczucia były bardzo pozytywne, ale z czasem moje przekonanie do tego naciągu malało.
Zdecydowanie niżej oceniłbym kontrolę, na dobry+, czucie i komfort podobnie.
Przed przesiadką na Mosquito Bite wystawiłbym może wyższe oceny, ale w tej chwili Scorpion to dla mnie naciąg odrobinę lepszy niż średni, który całkowicie wypadł z pola mojego zainteresowania.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WeissCannon Scorpion 1.22

Podzielam mało entuzjastyczną opinię Ppeter'a... a właściwie moja ocena tej struny jest jeszcze gorsza. Ani kontrola ani komfort mnie nie zadowoliły.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: WeissCannon Scorpion 1.22

ppeter pisze:...Przed przesiadką na Mosquito Bite wystawiłbym może wyższe oceny, ....
Właśnie zastanawiam się na tymi naciągami, ze wskazaniem na Mosquito Bite. Chodzi mi właśnie o lepszą kontrolę. Czy coś mógłbyś jeszcze dodać o tych strunach?
Yonex fan
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WeissCannon Scorpion 1.22

Lechu67 pisze:
ppeter pisze:...Przed przesiadką na Mosquito Bite wystawiłbym może wyższe oceny, ....
Właśnie zastanawiam się na tymi naciagami, ze wskazaniem na Mosguito Bite. Chodzi mi właśnie o lepszą kontrolę. Czy coś mógłbyś jeszcze dodatć o tych strunach ?
Jeżeli weźmiesz moją ocenę Scorpiona, to Mosquito Bite jest bliski celującego prawie w każdym aspekcie.
Ponieważ jest dużo dynamiczniejszy, na samym początku może być problem z kontrolą, ale u mnie okres adaptacji przeszedł bardzo szybko. To co należy jeszcze podkreślić, to dużą łatwość uzyskania rotacji.
Jest to zdecydowanie mój numer jeden. Co prawda zamierzam przetestować jeszcze czystego Black Venom i zestaw Jacka oraz może zrobić podobny zestaw od WC, czyli Mosquito i Black5Edge Power.
W każdym razie gorąco polecam Mosquito Bite, dodatkowo stosunek ceny do jakości naciągu jest rewelacyjny.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: WeissCannon Scorpion 1.22

ppeter pisze: W każdym razie gorąco polecam Mosquito Bite, dodatkowo stosunek ceny do jakości naciągu jest rewelacyjny.
Ja czekam na pogodę... Wciągnięty na 24/23kp na mojego Yonka RDiS100 :wink:
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: WeissCannon Scorpion 1.22

U mnie (PB 10 Light) Scorpion niespecjalnie zaskoczył. Szybko stracił początkowe właściwości, nie zachwycił rotacją czy kontrolą. Wciągnąłem jednorazowo, bo znajomy zachwycał się jak płynnym złotem, ale widać ma inne preferencje. Obecnie wróciłem do swojej ulubionej mieszanki - BB Alu Power Fluoro 1.27 na pion i TGV 1.30 na poziom, których kupiłem po dużej szpulce parę dni temu :).

To jest dla mnie definicja komfortu, kontroli i czucia... w najbliższym czasie planuję jeszcze przetestować PolyFibre Black Venom i Hexablade - trener twierdzi, że to świetne druty... zobaczymy.

Wracając do Scorpiona - odradzam.

Wróć do „Naciągi”