Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Kirschbaum Pro Line No.II 1,25mm

Wstęp...
Miękki co-poliester sygnowana niemiecką "wisienką". Miałem przyjemność testować tylko "wersję czerwoną" także wszystko co zamieściłem poniżej będzie odnosiło się do tej wersji kolorystycznej o średnicy 1,25mm.

Warunki testowe:
- rama 95 cali^2 z przeplotem 16x17;
- rama 98 cali^2 z przeplotem 18x20;
- struna wciągana w całej rakiecie;
- nawierzchnie: cegła
- moja gra: allrounder, NTRP 2.5, gra płaska

Odczucia...
Bardzo dobry co-poliester. Komfortowy ze znaczną dynamiką i niezłym czuciem. Jak na mono przystało dobry potencjał rotacyjny oraz świetna kontrola. Chcąc niechcąc muszę porównać go do mojego ulubieńca czyli 'Czarnego Jadu' Polyfibre'a. Uważam że Black Venom oferuje zdecydowanie lepsze czucie i jest bardziej komfortowy, dodatkowo BV oferuje dłuższą żywotność. Gdybym jednak nie miał możliwości dostania PBV to następny w kolejce byłby właśnie PL2.

W stosunku do PBV Kirschbaum ma jednak 2 zalety... pierwszą i najistotniejszą jest cena. Wisienka jest jakby nie było zdecydowanie tańsza. Drugą jest kosmetyka tj. możliwość wyboru między kolorem czerwonym i czarnym.

Podsumowanie...
Bardzo dobry co-poly oferujący moim skromnym zdaniem najlepszy stosunek jakość/cena spośród strun mono, które dotychczas miałem okazję przetestować.



Uwaga: Recenzja jest własnością Tenis.net.pl. Kopiowanie i wszelkie manipulacje bez zgody Administratora zabronione.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kirschbaum Pro Line No.II 1,25mm

Gram nim, tyle że o grubości 1,15mm. Przyjemny naciąg, miększy niż Spiky Shark. W porównaniu do Spiky, wydaje mi się, że szybciej traci swoje właściwości. Jak na swoją grubość to nieźle się "trzyma", gram dość długo i jeszcze nie pękł tak jak jego poprzednik Spiky. W reszcie zgadzam się z recenzją diabła, komfortowy ze sporą dynamiką.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"

Wróć do „Naciągi”