Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Pro's Pro Red Devil 1.19 mm

Wytrzymałość: 3
Dynamika: 4
Kontrola: 4+
Czucie: 4+
Komfort: 4
Rotacja: 3
Utrata Naprężenia: mała

"Wytrzymały naciąg poliestrowy, zapewniający świetną dynamikę oraz czucie piłki dzięki średnicy 1,14 mm i 1,19 mm - dla tych którzy szukają precyzji w grze."
Opis ze strony presitge-sport.pl
No muszę się zgodzić z tym opisem sklepowym co rzadko mi się zdarza. Naciąg jest dokładnie taki jak w powyższym opisie. Od siebie mogę dodać, że naciąg jest idealny dla osób grających ofensywnie z ciągiem do siatki i szukających czegoś tańszego. Ja jednak przy tym naciągu nie zostanę i będę dalej szukał czegoś co daje trochę więcej rotacji.
Awatar użytkownika
S&V
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Pro's Pro Red Devil 1.19 mm

Grałem Red Devilem 1,14 w rakiecie z układem strun 18x20 (Head Radical Microgel) - w sumie zużyłem całą szpulę. Naciąg daje dobre czucie, jest dynamiczny ale niestety bardzo szybko zaczyna się przesuwać i traci naprężenie (już po ok. 2h gry), co kończy się również dosyć szybką utratą kontroli. Bez skutków ubocznych w postaci dolegliwości ręki. Dodam jeszcze tylko, że naciąg (przy tej średnicy) bardzo mocno rozciąga się podczas wciągania - starałem się nie przekraczać 24/23 kg (obawiam się, że stabilność naprężenia powyżej tej siły byłaby dramatycznie niska).
The closer you get to being a pro, the closer you can get to the client - Léon
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro's Pro Red Devil 1.19 mm

Nie jest zły, tylko faktycznie szybko traci swoje własności (leci naprężenie a co za tym idzie odpowiednie parametry). Naciąg dla amatora na 1-2 tygodnie. Ale w sumie jak za szpulę płaci się 80zł-90zł to w czym problem? ...
Jak ktoś ma dobrze wyliczoną długość strun, ma małą bańkę i 16/19 to ze szpuli 18 wciągnięć wyjdzie. 90zł / 18 = 5zł za set.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Naciągi”