Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head RIP Control

W sumie to fajny miękki mulciak. Ma jednak jedną znaczącą wadę, wypruty jest z dynamiki.

Naciąg jest miękki, komfortowy, czuje się wręcz jak piłka wchodzi i wychodzi ze strun. Bardzo wysoko ocenię i czucie i kontrolę. Dobrze się też rotuje piłkę. Niestety, ten brak dynamiki...
W sumie od razu trzeba go wciągnąć 1-1,5kg mniej niż inne struny, inaczej mocno się umordujemy. Naciąg nie przesuwa się jakoś nadmiernie za to jak klasyczne multi przeciera się, to nie drut. Dobrze zachowuje sprężystość, nie ma jakiegoś zdecydowanego odczucia, że naciąg w pewnym momencie "siada".
Lubiłem ten naciąg i grałem nim długo. Potem przetestowałem PWR Fusion i niestety, RIP-a będę dobrze wspominał ale jednak jego konkurent ze wspólnej stajni oferuje niewspółmiernie większą dynamikę, a pozostałe parametry ma bardzo zbliżone do RIP-a.
RIP może okazać się fajnym składnikiem hybrydy. Nie próbowałem, ale jakoś nigdy się w to nie bawiłem, stara betonowa szkoła jestem rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
chip'n'charge
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 31 paź 2010, 22:43

Re: Head RIP Control

RIP to specyficzne "multi", z niskim poziomem mocy. To "mój" naciąg od wielu lat. Uwielbiam jego kontrolę i czucie. Za każdym razem, kiedy próbuję przypadkiem inny naciąg - zawsze wracam do RIP'a. Wciągam wersję 1,20 na 25/24 kg w PT630 i 24/23 kg w Prestige'ach MP. Według mnie naciąg dobrze wspomaga rotację. Nie traci też wiele ze swoich właściwości z upływem czasu - wolę wręcz jak się ułoży po godzinie - dwóch: wtedy traci trochę tą drutowatą charakterystykę, ale zaczyna się niestety przesuwać.
"Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row" -- Vitas Gerulaitis, after beating Jimmy Connors on his 17th try...

____________________
powered by PT 630
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head RIP Control

Vivid pisze:Ma jednak jedną znaczącą wadę, wypruty jest z dynamiki.
Ja bym powiedział że to jego największa wada. :( Z cieńszą wersją jest trochę lepiej, ale w niej znowu jest dramat z przesuwaniem. :( Wciągnąłem kiedyś na 24kg do rakiety z główką 98 cali i dramat. Struny tak jeździły że co dwa uderzenia musiałem poprawiać żeby piłka nie przeleciała między nimi. :)
Ale z drugiej strony RIP świetnie mi się sprawdził w wyrzutni klasy Extreme. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
chip'n'charge
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 31 paź 2010, 22:43

Re: Head RIP Control

htb pisze:
Vivid pisze:Ma jednak jedną znaczącą wadę, wypruty jest z dynamiki.
Ja bym powiedział że to jego największa wada. :( Z cieńszą wersją jest trochę lepiej, ale w niej znowu jest dramat z przesuwaniem. :( Wciągnąłem kiedyś na 24kg do rakiety z główką 98 cali i dramat. Struny tak jeździły że co dwa uderzenia musiałem poprawiać żeby piłka nie przeleciała między nimi. :)
Ale z drugiej strony RIP świetnie mi się sprawdził w wyrzutni klasy Extreme. :)

W HEAD'owskich 98" z przeplotem 18/20 nie jest tak źle.
"Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row" -- Vitas Gerulaitis, after beating Jimmy Connors on his 17th try...

____________________
powered by PT 630
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head RIP Control

W 18x20 tak, ale ja wciągnąłem do Prestka 16x19 i był dramat :(. Po jednej grze wyciąłem bo grać się nie dało. Jak kiedyś wciągnąłem do Mid'a na 24kg to nie miałem żadnych problemów z przesuwaniem się strun. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head RIP Control

Naciąg bardzo mi przypadł go gustu. Wg mnie jest świetną alternatywą dla kogoś, kto nie chce grać poliestrami.
Dla mnie jest to opcja, jak kiedyś poczuję ból w nadgarstku, albo łokciu - od razu się na niego przerzucę.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Head RIP Control

Grałem wersjami 1,20 i 1,30. Cieńszy to naciąg prawie idealny: dynamika na wystarczającym poziomie, czucie i kontrola prawie idealne. Jednak żywotność dramatyczna, zerwał się po kilku godzinach. 1,30 to dla mnie prawie inny naciąg: wyprany z mocy i z średnim czuciem.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578

Wróć do „Naciągi”