Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Amatorski Tenis Polski

W dniu 14 września br. zainaugurowała swoją działalność spółka z o.o. o nazwie Amatorski Tenis Polski

News na stronie ATP

Jest to reaktywacja programu ATP, który z wielką pompą ruszył w maju 2004 roku na kortach w Piasecznie (telewizja, prasa, władze lokalne, władze PZT, itp). Zapowiadało się nieźle (poszła nawet plotka, że nagrodą dla zwycięzcy cyklu będzie samochód!) skończyło się jak to często bywa w polskich realiach - totalną klapą. Dość powiedzieć, że na końcowych listach za rok 2004 90% stanowili amatorzy z Piaseczna, gdyż tylko organizator piaseczyńskich turniejów przesyłał do PZT wyniki.

Wierni czytelnicy TenisNET zapewne przypominają sobie, że tuż po ruszeniu programu ATP właśnie na tym forum przeprowadziliśmy wnikliwą analizę słabych i mocnych jego punktów, wskazując pomysłodawcy zagrożenia dla rozwoju programu. Wykrakaliśmy też szybki jego upadek (tych słabych punktów było niestety więcej). Szkoda, że atak hakera pozbawił nas tych wartościowych postów, recepta na uniknięcie błędów z przeszłości byłaby gotowa.

Co prawda działacze z terenu (podobno było ich ciut mniej niż podano w newsie) spotkali się 14 września i przedyskutowali sprawę, ale być może kogoś zainteresuje też opinia samych ewentualnych uczestników turniejów. ZAPRASZAM więc do dyskusji.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Podzielam twoją opinię co do klapy, i mizernej obsługi tego przedsięwzięcia. Jeśli w lipcu odbywają się 47 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amatorów a na stronie ATP ciągle zapraszają po bilety na J&S Cup to o czymś świadczy. W końcu lipca Narodowe Mistrzostwa Amatorów a tam ? bilety na J&S Cup.
Poza tym jakieś niezrozumiałe reguły. Te dwa turnieje są w kalendarzu ITF Seniors i mój znajomy który zdobył tam złoto, jest na 16 miejscu w rankingu światowym nie znajduje się w rangingu ATP pod patronatem którego te turnieje się też odbywały.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Jeżeli została powołana społka z o.o. to przynajmniej jest szansa na lepszą obsługę przedsięwzięcia. Nie chodzi mi wyłacznie o czynnik ludzki, który wtedy najbardziej chyba zawiódł (nie było komu wklepywać wyników), ale też obsługę informatyczną. Wystarczy dobrze skonstruowana baza danych z dostępem przez internet dla organizatorów turniejów i kłopot z przesyłaniem wyników rozwiązany. Komu w dzisiejszych czasach chce się jeszcze chodzić na pocztę. O ile sobie przypominam dotychczas protokoły z turniejów wędrowały właśnie w taki sposób :shock:
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

No jeśli ta działalność nie sprowadzi się jedynie do pobierania wpisowego od zawodników to może będzie lepiej. Wystarczy aby organizatorów przekonać że jeśli turniej znajdzie się w kalendarzu będą mieli z tego jakąś korzyść, nie wiem - reklamową ?. Organizator zamieszcza wyniki w necie na stronie turnieju. Reszta to betka.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

No właśnie, czy organizator lokalnego turnieju amatorskiego ma jakiekolwiek korzyści związane z zamieszczeniem info o imprezie w kalendarzu ATP. Poza prestiżem (to też zależy, ostatnio ATP kojarzyło się z brakiem profesjonalizmu, więc i prestiż raczej wątpliwy), czyli możliwością pochwalenia się, ze turniej zaliczany jest do ATP nie widzę specjalnych plusów. lokalni grajkowie i tak o nim wiedzą, natomiast mało kto zdecyduje się jechać kilkadziesiąt kilometrów do innego miasta na zwykły turniej którejś tam rangi.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

I jeszcze sprawa licencji. Załóżmy taką sytuację, amator gra w trzech turniejach ATP najwyższej rangi nie mając licencji, i płacąc wpisowe u organizatora wygrywa dwa z nich, w trzecim jest drugi, i jak już pisałem jako najlepszy polak amator wg ITF, wg ATP nie jest sklasyfikowany. Musi być jakaś motywacja dla zawodników do wykupywania licencji. Może finansowa ?
Na razie to był niewielki upust we wpisowym.
Ale masz rację że najważniejsza jest motywacja dla organizatorów. Dla uczestników udział w turnieju ATP daje pewność co do pewnych ram (normalne kategorie wiekowe - co 5,10lat) wiadomo jak wraz z wiekiem jest to ważne.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

LICENCJE?!

Po co amatorom licencje? Ten związkowy pomysł żeby stworzyć rozgrywki amatorskie na wzór zawodniczych spalił na panewce. Wydaje mi się, że źródeł finansowania tej zabawy należy poszukać u sponsorów, nie w kieszeniach amatorów.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Ale tak było w tym roku. Facet miał czas zagrać w tym roku 3 turnieje. Na każdym zyskiwał po 20zł wpisowego jako licencjonowany, a licencja 60zł. Nie wykupił . Poszukaj najwyżej sklasyfikowanego polaka w światowym tenisie amatorskim +45 (17miejsce*) ITF Seniors i znajdź to nazwisko w Polsce ATP. A były to turnieje najwyżej sklasyfikowane w Polsce ranga 1.
Chore prawda ?
Boję się tego że stowarzyszenie wyższej użyteczności, mające promować pozytywne zachowania, kulturę fizyczną, ma być samofinansującym przedsięwzięciem komercyjnym.
EDIT *Obecnie już 27miejsce
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

PitS pisze:Boję się tego że stowarzyszenie wyższej użyteczności, mające promować pozytywne zachowania, kulturę fizyczną, ma być samofinansującym przedsięwzięciem komercyjnym.
To oczywiste, że nikt nie powinien do tego dokładać. Nie sądzę, żeby w związku były jakiekolwiek środki na tenis amatorski. Zresztą to już jest spółka z o.o. i związkowi nic do tego.
W ogóle rola PZT jest tu interesująca - czy nadal firmuje program, czy już scedował wszystkie obowiązki, ale też i prawa na spółkę. Jeżeli to drugie to Pits nam nic do tego. Możemy co najwyżej sami sobie założyć konkurencyjny ranking i wymyślać różne koncepcje. Chyba, że organizatorzy ogólnopolskich turniejów amatorskich będą rozstawiać według tego rankingu...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Widzisz, organizatorzy rozstawiają wg rankingu ITF Seniors*, i mój kolega zawsze miał turniejową jedynkę nie będąc w rankingu ATP.
Koszt funkcjonowania spółki nie powinien być wielki, więc nie przywiązuje się do koncepcji stowarzyszenia. Mnie najbardziej dokucza ta dotychczasowa nieruchawość. Wyobraź sobie, kumpel pojechał do Sopotu po tytuł, a ja nijak nie mogę podejrzeć jak mu idzie, ani nawet jak szło. A nie będę dzwonił codziennie, zwłaszcza że nie wiem czy właśnie nie gra. A wszystko w dobie internetu.
EDIT: Jak zrozumiałem program, przejmują większość obowiązków od nowego roku. Może kiedyś zagram?
*turnieje najwyższej rangi
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Wyniki z Sopotu

Sieć internetowa rozrasta się, ale nie każdy potrafi z niej korzystać. Stworzyłem łatwy formularz do dodawania wyników Grand Prix Warszawy Amatorów - żeby było prościej w formie drabinki turniejowej. Wystarczy wpisać i kliknąć przycisk "wyślij". Jaki jest tego efekt? Wyniki turniejów ze Spójni i tak muszę wklepać sam po uprzednim ich uzyskaniu drogą telefoniczną. Żaden z trenerów/właścicieli nie potrafi posługiwać się internetem. Szok :shock:
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Mnie to tłumaczysz ? Nie zauważyłeś wyników z Mistrzostw Kielc Amatorów, bo ich nie ma. Ja byłem chory - nie grałem, kumpel też, żeby nie wystraszyć chętnych, i nie ma skąd wziąć wyników. Klub nie ma strony !!!, a ja tam jestem gościem i nikogo prawie nie znam. Polska rzeczywistość. To ciągle sport niszowy ze średnią wieku entuzjastów około sumy naszych, dla których internet to diabeł wcielony.
Dzięki za wyniki - może ktoś obejrzy. SKT zamieszczał z dwudniowym opóźnieniem więc też jakoś sobie radziłem
A serio: to co robisz dla GPWA powoduje że jest to najlepiej obsługiwany medialnie turniej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

PitS pisze:A serio: to co robisz dla GPWA powoduje że jest to najlepiej obsługiwany medialnie turniej.
Dzięki PitS. Cały serwis TenisNET powstał tak naprawdę przy okazji strony o turniejach amatorskich w Piasecznie. Teraz wydaje się, że dział AMATORZY jest dodatkiem do serwisu, a to było dokładnie na odwrót 8)
Koleś opowiedział mi niedawno historię z pobytu na wczasach gdzie postanowił zagrać incognito w jakimś miejscowym regionalnym turnieju. Nie ma lekko, jeszcze przed turniejem stał się postrachem miejscowych bo wszystkim było wiadome że jest na n-tym miejscu w rankingu GPWA :D
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

"Podglądam" z półtora roku, więc to o czym mówisz rzucało się w oczy. Uczciwie powiem że wręcz mnie drażniło. Jak zobaczyłem na własne oczy podejście do upublicznienia takich imprez np. w Kielcach, to przestało. Dlaczego mieć pretensje do garbatego że ma proste dzieci !!! Dzięki moim naciskom i sugestiom jeden z tych turniejów ma jaką taką oprawę. Szkoda że nie dosiedziałem tam do gali zdjęciowej bo miałbym z czego zrobić awatar :D :D :D A tak pozostanie fotomontaż :oops:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Odnalazłem stare fora na których z Maniaqiem trochę pojechaliśmy po ATP (zdaje się nie zostawiliśmy suchej nitki na pomyśle PZT). Podaję linki
forum na free4web
forum na Onet.pl
Niestety forum z okresu wrzesień 2004 - maj 2005 przepadło bezpowrotnie :(

Upublicznienie takich imprez jak ta w Kielcach jest proste jak się ma własną stronę plus znajomego dziennikarza w miejscowej gazecie. Pretensji do organizatorów mieć nie możesz wtedy gdy takich możliwości nie posiadają.
W tym przypadku mając stronę (myślę o http://www.tenis.kielce.pl) mogliby sobie zadać odrobinę trudu i wrzucić na nią choćby częściowe wyniki. To naprawdę nic trudnego, podobne do wysłania e-maila (przekonałeś się PitS wrzucając newsy do działu AMATORZY - formularz nie jest trudny)
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Akurat to ten jedyny gdzie są wyniki i były na czas. W twojej kategori wygrał niespodziewanie nieco, twój znajomy z Radomia (GPWA). Ja mam pretensję o to że na przykład wielki koncern multimedialny mimo układu z prasą i tak dał d... na swoim turnieju. Ale wszystko się bierze z niedocenienia potęgi szybkości informacji.

Zajrzyj na zakładkę turniej http://www.tenis.kielce.pl/?ppg=komentarze&id=117
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Nie znalazłem wcześniej wyników bo szukałem w aktualnościach :)
Swoją drogą stronę tę wykorzystam w celach szkoleniowych, gdyby ktoś mnie kiedyś zapytał jak nie należy robić stron internetowych. KOSZMAR!

Zwycięzca kategorii +35 o którym wspomniałeś, pomimo niepozornego stylu gry jest skutecznym tenisistą i lekceważenie go przynosi przykre dla przeciwnika skutki. Przekonało się o tym wielu niezłych amatorów. Sam swój pierwszy z nim przed laty mecz wspominam jako drogę przez mękę, choć po rozgrzewce wydawało mi się, że będzie łatwo.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Oglądałem go na kolporterze. Tenis technicznie mi się nie podoba, ale..... facet jest niesamowicie skuteczny, i ograny (mało błędów). W przyszłym roku mam nadzieję dojść na tyle wysoko żeby sprawdzić swoją wytrwałość z tego typu graczem. Ja stawiałem na jedynkę, nie dlatego że ze mną wygrał, ale miał bardziej kompletny tenis, i tak było na kolporterze. Ja spaliłem gumy przed meczem. Nie potrzebnie atakowałem wszystko i wszędzie. Najdłuższe wymiany miały trzy piłki. Zbyt uparcie realizowałem nakreślony plan.
Co do strony to w ogóle fatalna i nieczytelna. Skąd nagle relacja z turnieju miałby być półkę wyżej? I tak fantastycznie że jest !
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Kukis
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2008, 17:34

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Witam na forum :)

Przez ostanie lata czasem grywałem trochę w tenisa, a ostatnimi czasy coraz to więcej. Chciałbym tak dla sprawdzenia siebie wystąpić w jakimś turnieju z cyklu atp . Tak się składa, że w moim mieście (Poznań), w ten weekend odbędzie się 4 Pocztowiec Cup. Zarejestrowałem się już na stronie Amatorskiego Tenisa Polskiego i mam teraz kilka pytań:

1. Czy potrzebuję tzw. "pakiet podstawowy"(50zł) by wziąć udział w tym turnieju?
2. Ile wynoszą z reguły wpisowe na turnieje atp?
3. Turniej Pocztowiec Cup jest okraszony rangą "3". W jakiej skali są mierzone te rangi, bo rozumiem, że najwyższa to "1" ?
4. Czy potrzebuję, a jeśli tak to jakie dokumenty przy zapisie?
5. W wieku 16 lat można w ogóle startować w takim turnieju :) ?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Żeby wystąpić w turnieju amatorskim:
1. Masz być amatorem - w rozumieniu regulaminu
2. Zapłacić wpisowe

Licencja ATP nie ma tu nic do rzeczy (nie przeszkadza w turnieju) Ona umożliwia klasyfikację i zniżkę na wpisowe. Można wystąpić w turnieju z kalendarza ATP nie będąc uczestnikiem programu.
1. Nie rozstawią cię
2. Nie będziesz w rankingu
3. zapłacisz 5zł więcej :)

Najniższa ranga to 5
Dowód tożsamości / to czy byłeś kiedyś zawodnikiem jak ci nie uwierzą mogą sami sprawdzić.
W kategorii Open (pod warunkiem że nie byłeś zawodnikiem PZT powyżej 200 miejsca w rankingu w ciągu ostatnich 2 lat).
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Turnieje amatorskie”