abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Amatorski Tenis Polski

Nazwa zobowiązuje, amatorszczyzna i lekceważenie zawodników i kibiców pełną gębą.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

O, stara strona widać działa dalej. Co dziwne, bo mailem były rozsyłane informacje o przenosinach na nowy portal PZT. :)
Czyli mamy nowy portal pod egida pzt "amatorów i seniorów pzt" plus stary portal atp "amatorów". Coraz trudniej się w tym połapać. :rolleyes:
Vivid pisze:Tak ze zwykłej przekory zapytam - a co w temacie obchodzenia przepisów? Czyli jednorazowe licencje już nie, ale co z weryfikacją karencji amatorskiej? Bo to jest kpina jak ludzie grają po ligach za granicą, a potem w amatorskie MP się jednocześnie bawią (ponoć m.in. Budziak).
Czy grają w zawodniczych MP a za chwilę w amatorskich MP (przykład - Kuba Ulczyński, przegrana z Dawidem Celtem (na 99% z Celtem o ile pamiętam) w I rundzie MP zawodników, potem chyba wygrane MP amatorów, między imprezami coś koło miesiąca czasu ...).
Widzę, że złotym multimedalistą został Roman Wyprzał, facet, który grywał z dziką kartą do eliminacji challengera w Poznaniu. rotfl
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amatorski Tenis Polski

Lemmy pisze:Widzę, że złotym multimedalistą został Roman Wyprzał, facet, który grywał z dziką kartą do eliminacji challengera w Poznaniu. rotfl
Taki mamy tenis w Polsce, zawodniczo-amatorski.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Amatorski Tenis Polski

Znaczy amatorzy zawodniczego grania? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amatorski Tenis Polski

Zawodnicy na poziomie amatorskim raczej. :wink:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

ppeter pisze:
Lemmy pisze:Widzę, że złotym multimedalistą został Roman Wyprzał, facet, który grywał z dziką kartą do eliminacji challengera w Poznaniu. rotfl
Taki mamy tenis w Polsce, zawodniczo-amatorski.
Specjalista od sofistyki przekonywał mnie kiedyś na turnieju że to doskonale, to jedyna szansa żebym zagrał z kimś takim. rotfl Wyprowadziłem go z błędu bo wpisowe na ten turniej to 120zł i zagramy 2 sety w jakieś 15min (pocieszki nie ma). Z tego wynika że minuta gry z nim będzie mnie kosztowała 8zł.

Jak położę na stole 200 to facet będzie tylko dla mnie przez godzinę, czyli nieco ponad 3zł za minutę. Do tego będzie śmiertelnie poważny całą godzinę, a nie będzie rechotał przez piętnaście minut i pokazywał znudzonego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Amatorski Tenis Polski

PitS pisze:
ppeter pisze:
Lemmy pisze:Widzę, że złotym multimedalistą został Roman Wyprzał, facet, który grywał z dziką kartą do eliminacji challengera w Poznaniu. rotfl
Taki mamy tenis w Polsce, zawodniczo-amatorski.
Specjalista od sofistyki przekonywał mnie kiedyś na turnieju że to doskonale, to jedyna szansa żebym zagrał z kimś takim. rotfl Wyprowadziłem go z błędu bo wpisowe na ten turniej to 120zł i zagramy 2 sety w jakieś 15min (pocieszki nie ma). Z tego wynika że minuta gry z nim będzie mnie kosztowała 8zł.

Jak położę na stole 200 to facet będzie tylko dla mnie przez godzinę, czyli nieco ponad 3zł za minutę. Do tego będzie śmiertelnie poważny całą godzinę, a nie będzie rechotał przez piętnaście minut i pokazywał znudzonego.
Oj prawda, prawda :::gd::: .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

No cóż, niestety od czasu jak gram w tenisa, problem takich "asów" był, jest i pewnie będzie. Dlatego połową sukcesu jest wybranie sobie takich turniejów, gdzie tego typu "gwiazdy" nie grają.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Amatorski Tenis Polski

Problemem jest to, że ci ludzie się mieszają, w jednym turnieju grają byli zawodnicy i amatorzy pełną gębą. Zróbmy wreszcie jasny i klarowny podział! Przytoczony wyżej przykład to parodia rywalizacji, widzę to samo nazwisko zwycięzcy w kategorii PRO i w kategorii +35, jak gdyby nigdy nic...
8:7 40:15
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

atp.org.pl nie jest od tego żeby robić jakieś rozgraniczenia, ustalenia, rozgrywki, cokolwiek. atp.org.pl jest od zarobienia pieniędzy. Jak to mówią internety - hajs się zgadza.

Problem jest innego typu: gdzie alternatywne rozgrywki, choćby lokalne? W Lublinie jest jeden turniej w lecie i jeden w zimie. A poza tym całe g... Jeśli amatorzy sami nie potrafią zorganizować sobie odpowiednich rozgrywek to lepiej niech w ogóle odpuszczą sobie jakiekolwiek życiowe ambicje żeby się nie ośmieszać. Atp.org.pl powinno mieć problemy z przebiciem się przez gąszcz lokalnych/regionalnych rozgrywek, a skoro nie ma w ogóle konkurencji to znaczy, że nie ma żadnego bodźca stanowiącego źródło postępu tej organizacji. Tak więc to nie ma prawa przetrwać, więc niech umiera jak najszybciej.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Amatorski Tenis Polski

PitS pisze:Jak położę na stole 200 to facet będzie tylko dla mnie przez godzinę, czyli nieco ponad 3zł za minutę. Do tego będzie śmiertelnie poważny całą godzinę, a nie będzie rechotał przez piętnaście minut i pokazywał znudzonego.
Chyba za dużo PitS, myślę że spokojnie 100 za godzinę a nie 200 ;). Bywa i taniej. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Amatorski Tenis Polski

hitman pisze: Problem jest innego typu: gdzie alternatywne rozgrywki, choćby lokalne? W Lublinie jest jeden turniej w lecie i jeden w zimie.
Ale to nie jest problem atp ani z atp. Bez zaangażowanych lokalnych ludzi nie da się, z czy bez atp. Np. w Olsztynie są tacy ludzie, organizują od 30-lat mnóstwo turniejów. Przez kilka lat byli z atp ale po ostatnich zmianach regulaminowych powiedzieli im - spadajcie, damy sobie radę bez was, bez waszych kosmicznych wymagań.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

No coż, atp zaoferowało i oferuje coś, co daje przewagę nad lokanymi turniejami - czyli ranking ogólnopolski. Bo jeśli ktoś klepie w turniejach u siebie od 20 lat, to możliwość sprawdzenia się i klasyfikacji ogólnokrajowej na pewno była jakimś bodźcem. Jak widać jednak, listy ogólnopolsie atp są mało miarodajne, bo w niektórych kategoriach można zagrać 5 turniejów i być na pierwszym miejscu w Polsce. rotfl
Na pewno też ogólnopolski ranking spowodował mobilizację do ruszenia tyłka poza własne poletko i pogrania trochę po kraju. Natomiast sprawa byłych zawodników? No cóż, często jest tak, że ci, którzy mają +35 nie zagrają już w open czy open pro, bo przypadkiem mogli by nie wygrać, więc pójdą do 35 + i wygrają nawet zbytnio się nie pocąc. rotfl
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Lemmy pisze:No cóż, często jest tak, że ci, którzy mają +35 nie zagrają już w open czy open pro, bo przypadkiem mogli by nie wygrać, więc pójdą do 35 + i wygrają nawet zbytnio się nie pocąc. rotfl
Toż to właśnie mnie najbardziej śmieszy i wywołuje politowanie. On w pro przestaje być wielki, bo tam koledzy którzy też trenowali od dziecka, a przepaść godzin zdobytych w młodości, gdy organizm chłonął jak gąbka jest trudny do nadrobienia.

Do tego to najczęściej ludzie którzy rakiet nie odłożyli i nie są pracownikami innych branż, nie wyrywają z życia godzinek na tenisa, bo to po 10 letnim okresie karencji by mi w ogóle nie przeszkadzało. To najczęściej ludzie którzy dalej spędzają po 8 godzin dziennie na korcie, żyją z tenisa i dla nich jest miejsce w kategorii "PRO", w każdej innej są żenujący.

U mnie na turniejach jest porządek. Wszystkie tuzy z Polski już tu były i wszyscy wszystkich znają i wiedzą kto kiedy przestał. Stąd chłopaki z którymi JCz grywa u siebie jak Tomek od razu zapisują się do PRO (choć on akurat miał ostatnią licencję w wieku 12 lat).
Trzy lata temu tylko jeden publicznie płakał że musi czekać 10 lat i to niesprawiedliwe że musi grać w pro, ale nie znalazł zbyt wiele zrozumienia. No i nie było pucharku... i czajnika.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

właśnie dziś atp mailem rozsyła informacje, że mamy zmiany. W regulamine. Skrócono karencje dla zawodników. Doskonały krok. rotfl rotfl rotfl
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Karencje skrócono tylko w kategoriach juniorskich, dla dorosłej listy zostało 15 lat. Dopuszczono za to w kategorii Pro, być może wzorem GPW, aktualnie notowanych na listach PZT zawodników. Biorąc pod uwagę plażę jaką mamy w kalendarzu PZT to dobry ruch.

Z tymi definicjami amatora PZT ma wyraźny kłopot, pomysły na karencje ewoluują, było 5, potem 10, teraz 15 lat, a w międzyczasie propozycje zmiany na "kiedykolwiek". Te ciągłe rewolucje regulaminu zniechęcają, znam zapalonych miłośników Amatorskiego Tenisa Polskiego, którzy po pewnym czasie stali się jego wrogami. Dla porównania w Grand Prix Warszawy karencje bez zmian 5 lat, czego efektem wzrost poziomu czołówki rankingu w ostatnich latach, ale też konieczność przerzucenia się "prawdziwych" amatorów na turnieje niższych rang. To problematyczna kwestia, dyskutowana też w naszym gronie, niektórzy narzekają, bo stracili wysokie pozycje w GPW (ja jeszcze się trzymam, ale to pewnie kwestia czasu gdy wylecę z "10"), ale z drugiej strony - zachęciliśmy do odkurzenia rakiet całkiem sporą grupę byłych zawodników, to też jest jakaś wartość. A ten prawdziwy amator i tak sobie poradzi, wystarczy zwiększyć ofertę turniejów trzeciej i czwartej rangi.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

Moim zdaniem amatorów zniechęcają nie zmiany regulaminu, tylko konieczność rywalizacji z byłymi zawodnikami. Oczywiście, były zawodnik byłemu zawodnikowi nie równy, ale znając kilka osób, kóre z atp się wypisały mogę powiedzieć, że w ich przypadku powodem było robienie za "mięso armatnie i sponsora dla byłych zawodników".
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Lemmy pisze:Moim zdaniem amatorów zniechęcają nie zmiany regulaminu, tylko konieczność rywalizacji z byłymi zawodnikami. Oczywiście, były zawodnik byłemu zawodnikowi nie równy, ale znając kilka osób, kóre z atp się wypisały mogę powiedzieć, że w ich przypadku powodem było robienie za "mięso armatnie i sponsora dla byłych zawodników".
To była również główna motywacja (oprócz haraczu dla atp) że w Kielcach też nie uświadczysz już żadnego turnieju atp.
Organizator sam określa dziś zasady (osobna kategoria dla zawodników) i na dodatek wpisowe to 40zł a nie 120 jak za atp.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Amatorski Tenis Polski

Mam pytanie: czy ktoś orientuje się może jak dotrzeć do wyników turniejów atp z lat ubiegłych? Po zmianie szyldu na PZT "Seniorzy i amatorzy" zmieniła się też strona, ale są tam tylko wyniki z bieżącego roku, z poprzednich nie ma (choć turnieje są podane, więc może jak się ma u nich licencję i jest się zalogowanym, to widać i zeszłe lata), a chciałbym podejrzeć wyniki kolegi z pracy,żeby wiedzieć, czy muszę potrenować z pół roku, żeby z nim zagrać, czy 2-3 miesiące wystarczą. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Amatorski Tenis Polski

Gary pisze:Mam pytanie: czy ktoś orientuje się może jak dotrzeć do wyników turniejów atp z lat ubiegłych? Po zmianie szyldu na PZT "Seniorzy i amatorzy" zmieniła się też strona, ale są tam tylko wyniki z bieżącego roku, z poprzednich nie ma (choć turnieje są podane, więc może jak się ma u nich licencję i jest się zalogowanym, to widać i zeszłe lata), a chciałbym podejrzeć wyniki kolegi z pracy,żeby wiedzieć, czy muszę potrenować z pół roku, żeby z nim zagrać, czy 2-3 miesiące wystarczą. :wink:
Mam wykaz turniejów wstecz do maja 2013, ale wyniki wyświetlają się tylko w turniejach tegorocznych. Poszperam jeszcze, ale nie sądzę, że im się chciało archiwizować wyniki po zmianach.

W zakładce kalendarz mam to samo co Ty, wyników nie widać, tylko tegoroczne.
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Turnieje amatorskie”