ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Jakby ktoś chciał coś podobnego stworzyć na Śląsku, to ja chętnie załatwię parę osób. Fajna inicjatywa.

PS. Przeczytałem międzynarodowa. :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Kolejny sezon ligi rozpoczęty!
Choć z problemami... bo jak ktoś chce polepszyć, to co było dobre, to różnie się kończy. Liga miała się powiększyć o Lubawę a może i o Olsztyn i Mrągowo?! Szczegółów nie znam, skończyło się na tym, że gramy w starym składzie i tylko 3 mecze w sezonie, czyli każdy z każdym ale bez rewanżów. O_O No to nie powiem, żeby to był dobra zmiana. :rolleyes:

Na pierwszy ogień przyjechało do nas Szczytno. Przyjęliśmy ich jak zwykle bogatym kateringiem i piękną pogodą. :D
Losowanie przyniosło mi piękną niespodziankę - gram z ich liderem, zasłużonym weteranem warmińskich kortów, z którym ostatnio grałem jakieś... 20 lat temu. Nasze boje w tamtych latach były ciężkie i tym razem było podobnie. Jako że ostatnio tenisowo jestem w dołku pozostała mi tylko silna wola i koncentracja - starczyło na jednego seta, potem było coraz gorzej i coraz większy upał i rywal bez większych problemów, choć po 150 minutach, zasłużenie wygrał.
Obok Prezesowski debel po ST też przegrał i tak po 2-ch grach niespodziewanie Szczytno prowadziło. Na szczęście do boju weszły nasze silne oddziały i bez problemów doprowadziły do 3:2 dla nas. O wszystkim miał zdecydować mecz walecznego Andrzeja, który po raz kolejny dał radę (6:2 7:6) i cały mecz dla nas - 4:2!
Obrazek
Obrazek

P.S. Kortowego nie było. Chodzą pogłoski, że był zbyt dużą konkurencją dla któregoś z miejscowych dwunożnych strażników pobliskiego zakładu. :(
P.S. Mecz Przasnysz-Mława za tydzień, a reszta okrojonej Ligi dopiero po wakacjach...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Jeszcze w czerwcu było: Mława - Przasnysz 5:1
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

A wczoraj my pojechaliśmy do Przasnysza.
Warunki ciężkie, upał prawie 30 stopni, duży wiatr wiejący wzdłuż osi kortów, słońce w oczy, szczekające wokół psy i piejący kogut(!). W związku z powyższym przewiewna wiata z dużym stołem była jedynym słusznym miejscem w okolicy, a że gospodarze zapewnili, by stół nie był pusty, to jakoś przeżyliśmy ten upalny dzień.
W drużynie Biskupca ogromne braki kadrowe (Prezes w Puszczykowie, dwóch czołowych singlistów na wczasach). Z tych co byli do dyspozycji złożono nie najlepiej (delikatnie mówiąc), single i deble i... ledwo zremisowaliśmy. Ogromne katusze przeżywał nawet nasz as atutowy i była obawa, że nawet jednego debla nie wygramy! Co do mnie, to ponieważ nikt nie chciał wierzyć, że aktualnie gram beznadziejnie, to wystawiono mnie na singla - nie dałem rady, mimo że w akcie desperacji nawet postraszyłem rywala 20-letnim Hanilem. Na mecz z Mławą to chyba będę tylko piłki podawał...
Na szczęście atmosfera towarzyska była na najwyższym poziomie, więc miło było. :)
Przasnysz-Biskupiec 3:3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

TomPL pisze:Co do mnie, to ponieważ nikt nie chciał wierzyć, że aktualnie gram beznadziejnie, to wystawiono mnie na singla -
A wiesz dlaczego? Otóż jak grasz dobrze, wygrywasz, dobiegasz i odgrywasz winnersy ( :wink: ), to też marudzisz, na przykład: "aaaa , panie, 28 lat temu takie mecze wciągałem nosem", "eee, panie, dawniej to się biegało; gdybym teraz tak biegał, byłby rower", "o to to, taki forhend to kiedyś grałem regularnie"... I tak zamiast stworzyć legendę, spauperyzowałeś własne kwękanie. :wink:
Mówienie, że nie jesteś w najlepszej formie, się lekko zdewaluowało. :angel:

I tak trzymam kciuki. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

hohvar pisze:.. I tak zamiast stworzyć legendę, spauperyzowałeś własne kwękanie. :wink:

I tak trzymam kciuki. :wink:
Mój Mistrzu! rotfl

Ktoś się wytłumaczy?
https://www.facebook.com/tkkfskanda/pho ... =3&theater
https://www.facebook.com/tkkfskanda/pho ... =3&theater
rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

To nie ta Liga... ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

TomPL pisze:To nie ta Liga... ;)
I to wszystko? To ja mam rozkminiać która? Puchar jest puchar, jak mawiał klasyk. :angel:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

To był turniej deblowy, zajęliśmy II miejsce... Ale z kolegi skuteczny "wygrzebacz", takie "cóś" wynaleźć. :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

GRATULACJE!!!! :D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

hohvar pisze:To był turniej deblowy, zajęliśmy II miejsce... Ale z kolegi skuteczny "wygrzebacz", takie "cóś" wynaleźć. :::gd:::
Palec grzebalec! ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

PitS pisze:
hohvar pisze:To był turniej deblowy, zajęliśmy II miejsce... Ale z kolegi skuteczny "wygrzebacz", takie "cóś" wynaleźć. :::gd:::
Palec grzebalec! ;)
Nadale? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Wracając do meritum.. w sobotę rozegrano kolejny mecz, Mława - Szczytno 4:2 i aktualnie mamy tabelkę:
Mława - 4 pkt (9:3)
Biskupiec - 3 pkt (7:5)
Przasnysz - 1 pkt (4:8)
Szczytno - 0 pkt (4:8)

O tytule mistrza (jesieni?) rozstrzygnie więc mecz Biskupiec-Mława, mecz który nie wiadomo kiedy się odbędzie ;) Tak jak i nie wiadomo, czy na tym zakończą się rozgrywki, czy też może będzie runda rewanżowa, w przyszłym roku...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

10.09.2016: Szczytno - Przasnysz 2:4

Mława - 4 pkt (9:3)
Biskupiec - 3 pkt (7:5)
Przasnysz - 3 pkt (8:10)
Szczytno - 0 pkt (6:12)

Do rozegrania mecz Biskupiec-Mława...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Co to Szczytno tak słabo? Myślałem ze oślepili i rękę odjęli tylko Jurandowi ze Spychowa.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

PitS pisze:Co to Szczytno tak słabo? Myślałem ze oślepili i rękę odjęli tylko Jurandowi ze Spychowa.
Czekają aż wyczes osiągnie pełnoletność :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Szkoda by było gdyby ta Liga padła.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Jak ktoś wypadnie, to będziemy rekrutować po okolicy :D Są już plany: NML, Mikołajki, Mrągowo...
A Szczytno moim zdaniem ma poważne braki deblowe i mimo pewnych sukcesów w singlu jednak przegrywają mecze po 2:4 ...
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

NML... Z dziką radością przywitamy Was na naszych trzech kortach: klepki na hali, sztuczna trawa z nadmierną ilością piasku kwarcowego oraz tartan z koszami na plecach. :D Wszystko w promieniu zaledwie 2 km. :D

My idziemy bardziej w kierunku dorocznego Turnieju Miast. Inicjatywa się rozwija. To już czwarty rok i dołączyło już czwarte miasto. W sobotę gramy w Ostródzie turniej z gospodarzami, Lubawą i debiutującą Iławą. :wink:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Turniej Miast? Brzmi dobrze, napisz więcej albo daj namiary...

Wróć do „Turnieje amatorskie”