abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Liga Klubowa GPW

A nie dałoby się zorganizować jakoś mistrzostw Warszawy amatorów? Frekwencja murowana.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Liga Klubowa GPW

JCz pisze:
TomPL pisze:Myślę, że gdyby zgłosić drużynę TenisNet'u, to kilkunastu forumowych wariatów zgłosiło by akces bez względu na kilometry. :D
To nie jest zły pomysł. Mamy nowego sponsora, firmę TECNIFIBRE, będą piłki na każdy mecz, więc sądzę, że powstanie trzeciej ligi jest kwestią czasu...
Albo może ktoś wypadnie i zwolni się miejsce w II lidze. :wink:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

JCz pisze: Darek. Spójnia próbuje znaleźć antidotum na Maćka Kosta z Olszynki, ale Darek moim zdaniem bez szans. Zresztą nie wydaje mi się by w tym momencie ktokolwiek w Polsce mógł Maćkowi zagrozić w tej kategorii wiekowej.
Rozmawiałem z nim na Kolporterze, był meganieograny. On żyje ze sztund z VIPami, a turnieje temu szkodziły. Nie było go na poważnym turnieju od półtora roku. Widziałem mecz, w którym musiał walczyć o gemy, a który parę lat temu wygrałby treningowo bez oddania gema.
To kolega i przykro to pisać, bo nie znam nikogo z tak majestatycznie piękną techniką, ale ja tego nie widzę bez poważnych treningów siebie, a nie ryczących czterdziestek.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Klubowa GPW

Ze strony głównej ... "Tecnifibre z Ligą Klubową GPW". Super. Fajnie, że firmy zaczynają odpowiednio doceniać tenis 'amatorski' w Polsce. Gratulacje! :::gd:::

Swego czasu Yonex nagradzał graczy w Lidze Pro Play'a. Inna skala (mniejszy zasięg), ale było to bardzo miłe. Poza tym, w ten sposób nagrodzony naciągiem, zachęcony próbką, oprócz Beast'a używam właśnie Poly Tour'a PRO 125.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

Jeszcze w latach 90. firmy chętniej sponsorowały tenis amatorski, ostatnio jest z tym znacznie gorzej. Może nie osiągały efektów promocyjnych takich, na jakie liczyły?
W tym przypadku Tecnifibre liczy prawdopodobnie na zwiększenie sprzedaży piłek. Jeśli liga będzie Clubami rozgrywana ludzie będą chcieli też nimi trenować.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Liga Klubowa GPW

I słusznie, bo to dobre piłki.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

abaszydze pisze:I słusznie, bo to dobre piłki.
Są bardzo dobre, kiedyś moje ulubione (ostatnio odkryłem lepsze :) ), ale chodzi też o to, że:
- zyskują na tym wszystkie uczestniczące w rozgrywkach kluby, bo koszt zakupu piłek na mecze odpada;
- wiadomo czego się spodziewać, do tej pory żyliśmy niepewnością, co też nam przeciwnik na mecz przywiezie (według zasady gospodarz załatwia kort, goście piłki). Zdarzały się niespodzianki :wink: .
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Klubowa GPW

JCz pisze:- wiadomo czego się spodziewać, do tej pory żyliśmy niepewnością, co też nam przeciwnik na mecz przywiezie (według zasady gospodarz załatwia kort, goście piłki). Zdarzały się niespodzianki :wink: .
A co przynosili bezciśnieniowe czy te z gąbki rotfl ?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

Aż tak to nie, ale zamiast klasy premium trafiały się treningowe (np. Tecnifibre Champion One), czy dwie piłki na mecze singlowe i na deble ich dorzynanie, itp. Teraz mamy zapewnione co najmniej trzy nowe piłki na każdą grę, nie będzie więc taktycznego kombinowania w tym elemencie rozgrywki ("ten gra mocno i szybko to kupmy wolniejsze piłki" :wink: ).
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Klubowa GPW

To duży plus w takim razie.

A jak jest z kibicami? Ktoś spoza grających czasem wpadnie czy wyłącznie grająca drużyna zagrzewa do boju?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

Raczej tylko osoby towarzyszące tenisistów, dziewczyny, żony, dzieci, ewentualnie gracze rezerwowi. Wydaje mi się jednak, że kwestią czasu jest, kiedy te mecze przerodzą się w ważne klubowe wydarzenia, jak to ma już miejsce na Olszynce Grochowskiej, czy w Warsie. W tych klubach, a raczej TKKF-ach, mecz ligowy przeradza się w towarzyskie spotkanie, z kibicowaniem innych członków klubu, w warunkach letnich z grillem i fajną atmosferą. Mam nadzieję, że w tym kierunku ta liga będzie ewoluowała.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Liga Klubowa GPW

Pogubiłem się w nowej szacie, odnoszę wrażenie, że stara była bardziej przejrzysta.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

Na stronie ligi znalazłem kilka niedociągnięć (na przykład wyświetlanie wyników, archiwum, profil klubu), pracujemy nad tym, będą poprawki.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Liga Klubowa GPW

Pomieszanie open z 45+ to dobre rozwiązanie, pełna zgodność z Maurycym. Może być problem po rozbiciu ligi na więcej kategorii wiekowych, już teraz często zdarzają się walkowery, podobnie może być bieda z frekwencją na turniejach GPW ze skokiem co pięć lat.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

abaszydze pisze:Pomieszanie open z 45+ to dobre rozwiązanie...
Spokojna głowa, w końcu można powiedzieć, że to moje dziecko, tak łatwo z tego pomysłu nie zrezygnuję, tym bardziej że w warszawskich warunkach się sprawdza. Padają różne propozycje, niektórzy widzą wręcz w stworzonym w Warszawie systemie rozgrywek drużynowych namiastkę systemu niemieckiego i pragnęliby rozwijać ligę w tym kierunku, ja się do nich odnoszę, jak również pozwalam się odnosić kapitanom poszczególnych drużyn. Zobaczymy co z tych propozycji i opinii się urodzi, na razie więcej głosów za pozostawieniem obecnych rozwiązań bez zmian.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Liga Klubowa GPW

Obniżenie wieku do 40+ jest bez sensu, niezauważalna różnica między nimi, a open.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Liga Klubowa GPW

Jestem już po 40. i widzę ogromną różnicę pomiędzy kategoriami +40 i open, natomiast niewielką pomiędzy kategoriami +40 i +45, przynajmniej na warszawskim podwórku.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Liga Klubowa GPW

JCz pisze:Jestem już po 40. i widzę ogromną różnicę pomiędzy kategoriami +40 i open, natomiast niewielką pomiędzy kategoriami +40 i +45, przynajmniej na warszawskim podwórku.
Też jest duża różnica pomiędzy +40 a +45. Weźmy pierwszy przykład z brzegu: ja mam 46 lat, Ty jesteś +40 i wygrywasz ze mną spokojnie. To chyba dobry przykład, prawda? :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Liga Klubowa GPW

Clapton pisze:
JCz pisze:Jestem już po 40. i widzę ogromną różnicę pomiędzy kategoriami +40 i open, natomiast niewielką pomiędzy kategoriami +40 i +45, przynajmniej na warszawskim podwórku.
Też jest duża różnica pomiędzy +40 a +45. Weźmy pierwszy przykład z brzegu: ja mam 46 lat, Ty jesteś +40 i wygrywasz ze mną spokojnie. To chyba dobry przykład, prawda? :wink:
Jacek też jest już 45+. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Liga Klubowa GPW

Dla mnie rozsądny podział wiekowy to: open, +35, +45 i od +50 już co 5 lat. U osób starszych, tych po 50-tce te 5 lat robi już często różnicę. Oczywiście w mojej ocenie najrozsądniej jest dopasować kategorie nie na sztywno ale dopasować je do stanu faktycznego - bo to zawsze specyfika danej grupy ludzi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Turnieje amatorskie”