Finały Pucharu Davisa mogą przenieść się do Mediolanu

198

Coroczne zawody tenisowe Davis Cup mogą zostać przeniesione do Mediolanu! Dzięki zwycięstwu reprezentacji Włoch, puchar Davis Cup będzie dostępny dla publiczności do oglądania w Sali degli Arazzi Pałacu Marino w Mediolanie aż do 13 grudnia. Jest to duża szansa na to, że Mediolan może stać się nową lokalizacją finałów Davis Cup w nadchodzących latach. Podczas otwarcia wystawy pucharu, CEO Włoskiej Federacji Tenisowej Angelo Binaghi ogłosił, że po uzyskaniu możliwości organizacji finałów ATP Nitto Finals w Turynie, teraz będziemy próbować zorganizować finałowe fazy rozgrywek w Mediolanie.

„Jesteśmy gotowi na rywalizację o przeniesienie finałów Davis Cup do Mediolanu od 2025 roku, jak tylko ITF otworzy przetarg. Jesteśmy przekonani, że mamy odpowiednie argumenty, by zaproponować konkurencyjną ofertę, z zaangażowaniem wszystkich, zarówno publicznych jak i prywatnych” – zdradził Binaghi.

Potwierdzenie nadeszło także od samego burmistrza Mediolanu, Beppe Sala. Miasto to jest najbardziej wiarygodnym kandydatem do organizacji tak prestiżowych zawodów jak finały Davis Cup.

„Tak, Binaghi dzwonił do mnie, aby zrozumieć nasze zainteresowanie, a nasze zainteresowanie jest ogromne, jasne jest, że byłby to sen. Nasza kandydatura musi być silna, bez robienia złego wrażenia. Na pewno byłoby to dla nas coś prestiżowego. Nie wiem, na ile to realne, na razie to sen” – powiedział Sala.

Te ogłoszenia następują po emocjonującym roku dla włoskiego tenisa, kulminującym z historycznym zwycięstwem reprezentacji Włoch w Davis Cup w Maladze, szczególnie dzięki osiągnięciom ich najbardziej reprezentatywnego zawodnika Jannika Sinnnera.

Podczas gali SuperTennis, Binaghi przekazał piękne słowa do Jannika Sinnnera: „Jesteśmy twoją (Sinner – przyp. red.) wielką rodziną i zawsze możesz na nas liczyć. Musimy iść do przodu, wierzę, że dzisiaj powinniśmy dążyć do kolejnego marzenia, po 47 latach czekania na powrót tego pucharu do Włoch.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News