Filip Peliwo zagra w turnieju Zhuhai

175
Biuro Prasowe Sopot Open

Filip Peliwo, aktualnie zajmujący 358. miejsce w rankingu ATP, postanowił przemieścić się do Chin, gdzie od miesiąca bierze udział w czterech turniejach typu challenger. W Zhuhai, Zhangjiagang, Szanghaju i Kantonie zdobył łącznie 16 punktów, co świadczy o jego dobrej formie.

Teraz nasz rodak postanowił spróbować swoich sił w eliminacjach turnieju ATP 250 Huafa Properties Zhuhai Championships 2023, który gromadzi na swoich kortach twardego zawodników grających o pulę nagród w wysokości 981 tysięcy dolarów. Filip rozpocznie swoją przygodę w eliminacjach we wtorek około godziny 7, spotykając się na korcie z Australijczykiem Danem Sweenym, który obecnie zajmuje 247. miejsce w rankingu ATP.

Aby zakwalifikować się do turnieju głównego, Peliwo musi zdobyć kolejne dwa zwycięstwa. Jeśli pokona Sweeny’ego, to spotka się w drugiej rundzie eliminacji z Czechem Dominikiem Palanem (295 ATP) lub Chińczykiem Chukangiem Wangiem (880 ATP).

Impreza główna turnieju gromadzi w sobie wiele tenisistów z drugiej setki światowej klasyfikacji, ale nie brakuje również znanych i cenionych zawodników. Wśród nich znajdują się między innymi Rosjanin Karen Khachanov, który aktualnie zajmuje 15. miejsce w rankingu ATP, oraz Brytyjczyk Cameron Norrie, notowany na 17. pozycji.

Warto zaznaczyć, że Huafa Properties Zhuhai Championships odbywa się po raz drugi. Pierwsza edycja turnieju miała miejsce w 2019 roku i zwyciężył w niej Australijczyk Alex De Minaur. Trzeba przyznać, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga zarówno utytułowanych, jak i młodszych zawodników, którzy mają szansę zaprezentować swój talent i umiejętności na międzynarodowej arenie tenisowej.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News