Eugenie Bouchard wygrywa swój pierwszy profesjonalny mecz w Pickleballu

102

Eugenie Bouchard jest utalentowaną tenisistką, ale jej kariera toczy się na innym korcie – korcie do pickleballa. Kanadyjka dotarła do finału Wimbledonu w 2014 roku, dzięki czemu zakończyła rok na 7. miejscu w rankingu WTA Tour. Jednak po początkowym przełomie jej kariera nie rozwinęła się tak, jak wielu się spodziewało.

Od tego czasu Bouchard nie była w stanie zakończyć roku w pierwszej czterdziestce na świecie, a w ciągu ostatnich pięciu sezonów ledwo rywalizowała w WTA Tour, często zmagając się z kontuzjami i spędzając dużo czasu poza Tour.

Po tym, jak nie spędzała dużo czasu na korcie tenisowym, we wrześniu 2023 roku podjęła szokującą decyzję o profesjonalnym zaangażowaniu się w pickleball w sezonie 2024 PPA Tour.

W styczniu zadebiutowała w profesjonalnym turnieju pickleballowym, ale nie poszło jej zbyt dobrze, ponieważ Bouchard przegrała wszystkie trzy mecze, które rozegrała podczas tego wydarzenia.

Od tego czasu mówiła o tym, jak trudny jest ten sport, a także spędziła dużo czasu przygotowując się do większej rywalizacji, gdy następnym razem wejdzie na boisko do pickleballu. Właśnie to zrobiła i opłaciło się to podczas North Carolina Cup, gdzie Bouchard połączyła siły z Ericiem Roddy w turnieju debla mieszanego, mając nadzieję na dobry wynik w turnieju.

Drużyna odniosła sukces w misji awansu, a Bouchard w swojej własnej mini-misji wygrania pierwszego profesjonalnego meczu pickleballowego, ponieważ przeszli przez pierwszą rundę turnieju z dobrym wynikiem. Bouchard i Roddy pokonali swoich przeciwników 11-5, 11-3, co oznaczało, że kanadyjska tenisistka odniosła swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo w pickleballu. Z radością podzieliła się tym na swoich platformach społecznościowych, udostępniając również zdjęcia z sesji na siłowni po meczu, nie ukrywając podekscytowania.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News