Ernests Gulbis kończy karierę

267

Ernests Gulbis zakończył zawodową karierę tenisową w wieku 35 lat. Łotysz, były dziesiąty singlista świata i półfinalista Rolanda Garrosa, jest najbardziej utytułowanym tenisistą w historii swojego kraju.

Decyzję o zakończeniu kariery Gulbis ogłosił za pomocą mediów społecznościowych. Plotki na temat jego przejścia na sportową emeryturę nasilały się przez ostatni rok, a teraz stały się faktem.

Gulbis był jednym z ciekawszych graczy męskiego cyklu rozgrywek. Z powodu ognistego temperamentu i bezkompromisowego stylu gry często był porównywany do Marata Safina. Podobnie jak słynny Rosjanin, Gulbis nie stronił od łamania rakiet i wszczynania awantur na korcie, co sprawiało, że jego mecze były zawsze emocjonujące.

Łotysz był graczem o niesamowitym, choć nie do końca spełnionym, talentem i sprawiał problemy każdemu rywalowi. Wygrał z niemal wszystkimi najlepszymi zawodnikami ostatnich 15 lat, takimi jak Novak Djokovic, Roger Federer, Andy Murray czy Juan Martin del Potro. Nigdy jednak nie zdołał pokonać Rafaela Nadala.

Ernests Gulbis to najbardziej utytułowany łotewski tenisista w historii. Został pierwszym ze swojego kraju, który zdobył tytuł w głównym cyklu, wszedł do czołowej „10” rankingu ATP (najwyżej był na 10. miejscu) i zagrał w wielkoszlemowym półfinale, co miało miejsce podczas Roland Garrosa w 2014 roku. Po zakończeniu kariery tenisowej, Gulbis pozostanie związany ze sportem. Od września 2022 roku pełni funkcję prezesa Łotewskiego Związku Tenisowego (LTS).

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News