Emma Raducanu wykonuje radykalny ruch

210

Emma Raducanu nie zagra w kwalifikacjach do French Open, a teraz pojawiają się uzasadnione obawy, że sezon Brytyjki na kortach ziemnych dobiegł końca. Po pominięciu w głównym losowaniu French Open, Raducanu z pewnością miała nadzieję na zdobycie dzikiej karty do turnieju. Ale kiedy we wtorek ogłoszono wybór dzikich kart, Raducanu nigdzie nie było na liście.

Raducanu pozostały więc tylko dwie opcje na dotarcie do głównego losowania French Open – albo wycofanie się wystarczającej liczby zawodniczek, aby mogła dostać się bezpośrednio, albo zdobycie miejsca w kwalifikacjach.

W piątek Raducanu otrzymała pozytywną wiadomość po tym, jak dowiedziała się, że potrzebuje jeszcze trzech wycofanych graczy. Ale teraz Raducanu nadal potrzebuje takiej liczby wycofań, a ponieważ jest poza kwalifikacjami, może to oznaczać, że zrezygnowała z gry we French Open.

Emma Raducanu? Getty Images Sport – Alex Grimm

Kwalifikacje do French Open rozpoczną się w poniedziałek.

Raducanu rozpoczęła sezon na kortach ziemnych w bardzo obiecujący sposób

Chociaż weekend Billie Jean King Cup nie był zaliczany do sezonu na nawierzchni ziemnej, Raducanu rozegrała tam dwa mecze i wygrała z Caroline Garcią i Diane Parry. W kolejnych dwóch tygodniach Raducanu była również ćwierćfinalistką turnieju w Stuttgarcie, a następnie przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Madrycie, walcząc ze zmęczeniem i wyczerpaniem przez cały mecz.

„Powiedziałbym, że ostatnie tygodnie były bardzo intensywne. Począwszy od Billie Jean King Cup, nie zatrzymałam się” – powiedziała Raducanu po odpadnięciu z turnieju w Madrycie.

„To było po prostu back-to-back i byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem pomóc drużynie w Pucharze BJK, a następnie prosto do Stuttgartu bez odpoczynku, a potem prosto tutaj i próbując dostosować się do warunków, które są bardzo różne, ponieważ są na zewnątrz, a ja grałem w pomieszczeniu przez ostatni miesiąc. Wiele czynników sprawiło, że bardzo trudno było mi dziś w pełni rywalizować, ale ogólnie grałem całkiem dobrze”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News