Emma Raducanu wspomina, jak 12 miesięcy temu była przykuta do łóżka

154

Emma Raducanu potwierdziła, że obecnie czuje się „naprawdę zdrowa”, ale przyznaje, że to „surrealistyczne” uczucie, gdy pamięta, że około rok temu była przykuta do łóżka i mogła poruszać się tylko za pomocą skutera inwalidzkiego.

W maju ubiegłego roku Raducanu przeszła trzy operacje w ciągu 15 dni po zabiegach na obu nadgarstkach, a także lewej kostce. Ponieważ oba nadgarstki Raducanu były operowane, nie mogła używać kul na wczesnym etapie rekonwalescencji, ponieważ wywierałoby to nacisk na jej nadgarstki. Jazda na hulajnodze pozostała jedyną opcją poruszania się Raducanu po domu.

Dla Raducanu bycie przykutą do łóżka i niezdolną do wykonywania wielu czynności nie było łatwe, a teraz przyznaje, że w jej umyśle pojawiły się pewne wątpliwości.

„To było dość surrealistyczne, ponieważ oczywiście nie mogłam chodzić o kulach, ponieważ przeszłam dwie operacje nadgarstka” – powiedziała Raducanu za pośrednictwem Yahoo! Sport.

Miałem więc gips na jednej ręce? Oczywiście tak to rozłożyłem w czasie, że nie miałem dwóch gipsów w tym samym czasie ? Na drugiej miałem szynę, a moja kostka również była dość mocno unieruchomiona, w szynie i szwach. Więc poruszałem się na hulajnodze z jednym kolanem. Komuś, kto jest tak aktywny, trudno jest po prostu wyłączyć swoje ciało.

Myślę, że bardzo łatwo jest mi stracić z oczu to, gdzie byłem dokładnie rok temu, ponieważ jest to prawie rok temu do dziś, w tym miesiącu. Jesteś tak pochłonięty własnym światem, że chcesz więcej i więcej, i więcej. Ale rok temu byłem na hulajnodze i nie wiedziałem – był element zwątpienia”

Raducanu wkracza do Nottingham „naprawdę zdrowa

W tym tygodniu Raducanu rozpocznie swój sezon na trawie w Nottingham, a także rozegra swój pierwszy turniej od półtora miesiąca. Chociaż Raducanu nie grała od czasu turnieju w Madrycie, to z jej zdrowiem wszystko było w porządku, ponieważ to ona zdecydowała się opuścić Rome Open i French Open po tym, jak nie otrzymała tam dzikich kart.

Na początku sezonu na trawie Raducanu czuje się świetnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. We wtorek Raducanu rozpocznie swoją kampanię w Nottingham meczem z 274. w rankingu kwalifikantką Eną Shibaharą. Dla 21-letniej Raducanu i 26-letniej Shibahary będzie to pierwsze spotkanie.

„Aby być zdrowym i być tutaj, muszę to pielęgnować. Dzięki za przypomnienie mi o tym” – dodała Raducanu. Pod względem fizycznym czuję się naprawdę zdrowy. Czuję się naprawdę silny. Wykonałam niesamowitą pracę z moim trenerem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, od czasu operacji”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News