Emma Raducanu ominie Roland Garros

132

Emmy Raducanu może zrezygnować z udziału w tegorocznym Rolandzie Garrosie na rzecz innego turnieju. Brytyjka, zdobywczyni US Open z 2021 roku, zdecydowała się nie przystąpić do kwalifikacji do francuskiego turnieju wielkoszlemowego, ponieważ weźmie udział w turnieju WTA 500 w Strasbourgu, który odbędzie się w tym samym terminie.

Obecnie Raducanu zajmuje 221. miejsce w rankingu WTA, co oznacza, że nie ma zapewnionego miejsca w głównej drabince Roland Garros. Nie stawiając się na eliminacjach, brytyjska tenisistka liczy teraz na możliwość otrzymania dzikiej karty od organizatorów. Jednak szanse na to są niewielkie, ponieważ takie wyróżnienia zazwyczaj otrzymują głównie tenisistki z Francji.

Decyzja Raducanu o nieuczestniczeniu w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa otwiera też drzwi innym zawodniczkom, które mogą ubiegać się o dzikie karty. Jedną z nich jest Simona Halep, odnosząca sukcesy w Paryżu w przeszłości, a obecnie zmuszona do powrotu do rywalizacji z dalszych pozycji w rankingu. Ostatecznie to organizatorzy Roland Garros zdecydują, czy przyznać Emmie Raducanu dziką kartę i umożliwić jej udział w turnieju, czy też pozostawić ją poza główną drabinką.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News