Emma Raducanu ma wróci w Auckland

202

Powrót Emmy Raducanu do tenisa, który był bardzo oczekiwany, odbędzie się w pierwszym tygodniu stycznia, gdy zagra w otwartym turnieju Auckland Open w Nowej Zelandii.

Powrót Raducanu był tematem intensywnych spekulacji w ostatnich tygodniach, ale przyjęła dziką kartę na turniej ASB Classic 2024, który rozpocznie się pierwszego stycznia. Będzie uczestniczyć w wyśmienitej stawce gwiazd WTA, w której znajdują się m.in. zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych Coco Gauff oraz Caroline Wozniacki.

Jako że ostatni mecz WTA Raducanu rozegrała w kwietniu 2023 (w Stuttgarcie), brytyjska gwiazda tenisa przeszła podwójną operację na obu nadgarstkach i kostce, po czym zrezygnowała z gry w drugiej połowie minionego sezonu, mimo ciężkiej pracy w celu odzyskania formy.

Raducanu rozpoczęła lekki trening po opuszczeniu rehabilitacji, zwiększając intensywność treningów w Narodowym Centrum Tenisowym w Londynie, gdzie mieściła się jej baza treningowa.

Odwiedziła również ojczyste Chiny swojej matki i niedawno była w Hongkongu, gdzie doznała bólu dłoni podczas treningu w późnych godzinach wieczornych. Wycofanie się Raducanu z występu na wystawie w Makau w tym miesiącu budzi wątpliwości co do jej udziału w australijskim cyklu letnim.

Ostatnią podróż Raducanu do Nowej Zelandii miała miejsce w 2023, gdzie brała udział w ASB Classic i niestety zmuszona była wycofać się z drugiej rundy meczu z powodu kontuzji kostki. Teraz zamierza wykorzystać swój udział w edycji 2024 do przygotowań do Australian Open, które rozpoczyna się 14 stycznia.

Raducanu nie jest obecnie w zestawieniu głównym w Melbourne, chyba że otrzyma dziką kartę. Jej obecność na tourze spowodowała spadek jej ranking na pozycję 296. Niemniej jednak Raducanu może skorzystać z swojego specjalnego rankingu nr 103, aby wziąć udział w rundzie kwalifikacyjnej.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News