Elina Svitolina eliminuje rozstawioną zawodniczkę w pierwszym meczu od 16 miesięcy

261

28-letnia Ukrainka Elina Switolina wygrała z Włoszką Martina Trevisan 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju French Open. Po meczu Trevisan powiedziała, że miała problem z prawą stopą, co utrudniało jej chodzenie i spowodowało zakończenie gry podczas ćwierćfinału w ubiegłym tygodniu podczas Morocco Open, gdzie była obrończynią tytułu. Niemniej jednak, Trevisan przyznała Switolinie zasłużone zwycięstwo.

Switolina powróciła na kort tenisowy po urodzeniu dziecka i wygrała swoje pierwsze zawody od powrotu do gry na czerwonej mączce w Strasburgu we Francji.

„Zawsze miałam w głowie…powrót, ale nie naciskałam na siebie, ponieważ z wojną toczącą się na naszej ziemi, z ciążą, nigdy nie wiesz, jakie komplikacje mogą się pojawić” – powiedziała Switolina.

W tym roku rozpoczęła treningi, aby powrócić do Touru, a jej pierwszy mecz WTA odbył się w kwietniu w Charleston w Karolinie Południowej. W niedzielę zwyciężyła w swoim pierwszym meczu od powrotu do gry na mniejszych zawodach na czerwonej mączce we francuskim Strasburgu.

Na kortach French Open wykorzystała swoje mocne uderzenie forhendowe, zdobywając przewagę 20-12 „winnerów” zdobytych przez nią i nie musiała bronić ani jednego break pointa przeciwko Trevisan, która była rozstawiona z numerem 26.

Post wygenerowany na podstawie artykułów udostępnionych w Google News