Elena Rybakina mówi, że alergie ustępują przed turniejem w Rzymie

84

Elena Rybakina zgłosiła problemy zdrowotne przed Rome Open 2026 – od przyjazdu do Rzymu boryka się z nasilonymi alergiami, które utrudniły jej przygotowania po nieudanym występie w Madrid Open, gdzie niespodziewanie przegrała z Anastasią Potapovą. Była mistrzyni z Rzymu liczy, że objawy ustąpią i pozwolą jej odzyskać formę na czas rozpoczęcia turnieju.

Zawodniczka przyznała, że nasilenie dolegliwości zmienia się z dnia na dzień i z zespołem modyfikują treningi, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie – „Jedne dni są lepsze, inne gorsze”. Rybakina wspomniała też o zwiększonym nacisku na przygotowanie fizyczne przed imprezą. W ostatnich tygodniach miała mieszane rezultaty: triumf w Stuttgart Open i nagroda Porsche, ale też porażki z Aryną Sabalenką i wcześniejsza eliminacja w Madrycie.

Rybakina przystępuje do turnieju jako druga rozstawiona i wciąż ma na koncie tylko dwa tytuły WTA 1000 – Indian Wells 2023 i Rome Open 2023. Jej potencjalna droga w drabince przewiduje spotkanie z zwyciężczynią meczu między Marią Sakkari a Lilli Tagger, a dalej możliwe konfrontacje z Wang Xinyu lub Alexandrą Ealą; w dalszej fazie turnieju zagrożeniem mogą być Jessica Pegula, Iga Świątek, Aryna Sabalenka, Coco Gauff, Mirra Andreeva lub Amanda Anisimova.

W skrócie:

  • Rybakina od przyjazdu do Rzymu zmaga się z alergiami, które wpływają na jej treningi dzień po dniu.
  • Ma na koncie dwa tytuły WTA 1000 – Indian Wells 2023 i Rome Open 2023.
  • Jako druga rozstawiona może trafić na Sakkari lub Lilli Tagger, a w dalszej fazie na m.in. Pegulę, Świątek, Sabalenkę czy Gauff.

 
Artykuł wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

Poprzedni artykułBianca Andreescu pokonała Sofię Kenin i awansowała w Rzymie
Następny artykułSztab Świątek: otwarta komunikacja i dialog w sprawie bojkotu