Eastbourne: Edmund zwycięski w derbach Wielkiej Brytanii

34

Kyle Edmund w dwóch setach pokonał Andy’ego Murraya w najciekawiej zapowiadającym się meczu drugiej rundy turnieju ATP 250 rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne. W środę z imprezą pożegnał się także rozstawiony z numerem pierwszym Diego Schwartzman.

Starcie Edmunda z Murrayem było pojedynkiem aktualnego z byłym numerem jeden brytyjskiego tenisa. Wracający do rozgrywek po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją biodra Szkot podjął walkę z rozstawionym z numerem drugim Anglikiem, lecz po godzinie i 40 minutach musiał pogodzić się z porażką 4:6, 4:6. W jutrzejszym ćwierćfinale rywalem Edmunda będzie Kazach Michaił Kukuszkin, który rozgromił Davida Ferrera 6:0, 6:2.

Po wolnym losie w pierwszej rundy, porażkę na inauguracją zmagań zanotował najwyżej rozstawiony w zawodach Diego Schwartzman. Argentyńczyk stoczył ponad dwugodzinny bój z Lukasem Lacko zakończony porażką 6:4, 4:6, 5:7 i ciągle musi czekać na swoją pierwszą w głównym cyklu rozgrywek na korcie trawiastym. Tej sztuki udało się z kolei dokonać w środę półfinaliście Rolanda Garrosa, Marco Cecchinato, który 4:6, 6:4, 7:5 pokonał Denisa Istomina.

Trzysetowy pojedynek ma za sobą również oznaczony „trójką” Denis Shapovalov. Kanadyjczyk okazał się lepszy 6:4, 4:6, 6:2 od Jareda Donaldsona i o półfinał będzie grał z Mischą Zverevem, który w dwóch odsłonach zakończonych rezultatem 6:3 poradził sobie ze Stevem Johnsonem. W pozostałych meczach John Milmann w dwóch tie-breakach wygrał z numerem pięć imprezy, Leonardo Mayerem, a Cameron Norrie, w drugiej z dzisiejszych brytyjskich potyczek derbowych 6:4, 6:3 ograł Jaya Clarke’a.

Druga runda:

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 2) – Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:4

Denis Shapovalov (Kanada, 3) – Jared Donaldson (USA) 6:4, 4:6, 6:2

Marco Cecchinato (Włochy, 4) – Denis Istomin (Uzbekistan) 4:6, 6:4, 7:5

Lukas Lacko (Słowacja) – Diego Schwartzman (Argentyna, 1) 4:6, 6:4, 7:5

John Millman (Australia) – Leonardo Mayer (Argentyna, 5) 7:6(7), 7:6(4)

Michaił Kukuszkin (Kazachstan) – David Ferrer (Hiszpania, 6) 6:2, 6:0

Mischa Zverev (Niemcy) – Steve Johnson (USA, 7) 6:3, 6:3

Cameron Norrie (Wielka Brytania, WC) – Jay Clarke (Wielka Brytania, LL) 6:4, 6:3.