Dubaj: Rosolska i Errani bez awansu do półfinału

Dwóch wygranych gemów zabrakło Alicji Rosolskiej i Sarze Errani (Włochy) do osiągnięcia fazy półfinałowej w turnieju ITF w Dubaju (pula nagród: 100 000 dolarów). Polsko-włoski duet przegrał 6:3 4:6 3:10 z Mihaelą Buzarnescu (Rumunia) i Aleną Fominą (Rosja).

Polka i Włoszka zostały rozstawione w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z numerem czwartym. Nadspodziewanie szybko na ich trasie przez turniejową drabinkę pojawiła się przeszkoda nie do przejścia. Rosolska i Errani prowadziły w ćwierćfinałowym starciu z Buzarnescu i Fominą 6:3 4:4, ale później straciły kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Po upływie godziny i 29 minut od rozpoczęcia pojedynku, polsko-włoska para musiała pogodzić się z porażką.

W Dubaju startuje jeszcze Magdalena Fręch. Młodsza z naszych reprezentantek skupiła się, z dobrym skutkiem, na turnieju gry pojedynczej. Pokonała dwie wyżej notowane przeciwniczki i bez straty seta awansowała do ćwierćfinału. O kolejne zwycięstwo powalczy w czwartek z Ajlą Tomljanovic (Australia).

_

Wynik meczu ćwierćfinałowego gry podwójnej:

Buzarnescu/Fomina (Rumunia/Rosja) – Errani/Rosolska (Włochy/Polska, 4) 3:6 6:4 10:3