Dominic Thiem zdradza szczegóły końca kariery

180

Dominic Thiem postanowił pożegnać się z tenisem do końca 2024 roku. Wiadomość ta zszokowała fanów 30-latka, który zdecydował się przejść na emeryturę z powodu wyczerpujących i nierozwiązywalnych problemów fizycznych, które wpłynęły na jego karierę od czasu zwycięstwa w US Open 2020. W wywiadzie dla Tennis Sweet Spot, Thiem ujawnił swoje pożegnalne plany, dzieląc się swoimi emocjami i odczuciami na jego temat.

„Trenowałem ciężko przez kilka tygodni, potem pojawiły się problemy z nadgarstkiem, było jasne, że muszę podjąć tę decyzję. Kiedy myślisz o przejściu na emeryturę, nigdy nie wydaje się to łatwe, ale teraz czuję ulgę i wierzę, że w tych ostatnich turniejach będę mógł grać przede wszystkim dobrze się przy tym bawiąc. Każdy sportowiec zasługuje na to, by ponownie cieszyć się sportem, który wybrał. Jeśli chodzi o przyszłość w tenisie, mogę powiedzieć, że mam kilka rzeczy na myśli, ale muszę ocenić, co robić. Nadal gram w tenisa w pełnym wymiarze godzin, trenuję dwa razy dziennie, więc nie mam czasu na inne rzeczy. Nadal będę grać w tenisa, ale chcę robić nowe rzeczy. W końcu tenis jest tym, co robię najlepiej i już nigdy w życiu nie będę robił nic lepszego niż tenis” – powiedział.

Dominic Thiem? Sebastian Widmann / Stringer Getty Images Sport

„Myślę o tenisistach takich jak Fab Four lub nawet sportowcach takich jak Gael Monfils, oni są czymś wyjątkowym. Nie sądzę, że to normalne i w przyszłości będziemy widzieć coraz mniej sportowców w wieku 36-37 lat, którzy wciąż rywalizują i wygrywają. Myślę, że 20 lat temu to było normalne, aby przestać w moim wieku, teraz powiedzmy, że jestem uważany za młodego, aby przejść na emeryturę. Miałem bardzo wymagającą i intensywną karierę, czuję, że to właściwy czas, aby przestać. Po kontuzji nigdy nie czułem się tak jak wcześniej, a zwłaszcza w niektórych ujęciach powrót do zdrowia był praktycznie niemożliwy. Szczerze mówiąc, nie czuję się jak trzydziestolatek, pod względem tenisowym czuję się znacznie starszy” – analizował.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News