Djoković ostrzega młodych rywali

189

Novak Djokovic zakończył sezon ATP 2023 z ogromnym sukcesem i wysyła ostre ostrzeżenia, ponieważ nie planuje ustępować miejsca innym zawodnikom.

Błądzą ci, którzy myślą, że Novak Djokovic zbliża się ku końcowi. Serb nie tylko „nie jest gotowy”, jest naprawdę zmotywowany, by kontynuować dominację. Głód i pasja do sportu zawsze są obecne, a on jest nadal na tyle dobry, że może dominować na Tourze, pełnym graczy o dziesięć lat młodszych od niego.

Sposób, w jaki pokonał Carlosa Alcaraza na Mistrzostwach ATP 2023 był naprawdę imponujący. Następnie popisał się kolejnym genialnym występem w finale Mistrzostw ATP, pokonując Jannika Sinnere w dwóch setach.

Była to niesamowita demonstracja siły, ale także mentalna przewaga, jaką ma nad tymi zawodnikami. Można powiedzieć, że zagrał niesamowity tenis, i tak, zrobił to, ale zarówno Jannik Sinner, jak i Carlos Alcaraz nie mogli osiągnąć swojego najlepszego poziomu w tych meczach.

To było jasne jak słońce, i Djoković przyznał, że chce, aby jego przeciwnicy odczuwali ten rodzaj presji, gdy stają przed nim. Zarówno Alcaraz, jak i Sinner, ciężko pracują, i robią praktycznie wszystko, co w ich mocy, aby znaleźć przewagę, ale zawodzą, ponieważ Djoković po prostu jest na innej, wyższej poziomie zaangażowania.

To tylko dodaje presji, by być perfekcyjnym, grając przeciwko niemu, by cokolwiek osiągnąć, a oni wciąż nie są na to gotowi. Myślę, że im więcej wygrywam na największej scenie, tym bardziej rośnie ten rodzaj aury, i bardzo się z tego cieszę, bez wątpienia. Oczywiście, to samo w sobie nie wygra dla Ciebie meczu, ale może dać Ci trochę procent, trochę przewagi.

Będę trzymał się tak długo, jak będę chciał, dopóki będę w stanie wygrywać z nimi na największej scenie, wciąż będę kontynuował, dlaczego przestawać, jeśli wciąż wygrywasz największe tytuły. Kiedy zaczną mię zasypywać, wtedy rozważę pewnie odrobinę odpoczynku, albo może nawet stały urlop od tenisa zawodowego.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News