Djoković może zagrać na US Open; wymóg szczepienia kończy się 11 maja.

430

Novak Djokovic znowu może wystartować w tegorocznym US Open, po tym jak w minionym roku nie wziął udziału w turnieju. Powodem takiej sytuacji była wymagana przez amerykańskie władze szczepionka przeciwko COVID-19 dla zagranicznych podróżnych. Jednakże, od przyszłego tygodnia ta decyzja zostanie uchylona, co daje szansę powrotu rywala na korty.

Chris Widmaier, przedstawiciel United States Tennis Association, napisał w mailu do Associated Press, że wielokrotny mistrz tenisa Djokovic jest ulubieńcem kibiców i cenionym zawodnikiem oraz, że z niecierpliwością czekają na jego powrót do Nowego Jorku na U.S. Open w 2023 roku.

W poniedziałek Biały Dom ogłosił, że większość reszty wymagań dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 zostanie zniesiona 11 maja, wraz z końcem narodowej sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego związanego z koronawirusem.

U.S. Open jest ostatnim wielkoszlemowym turniejem sezonu, który rozpocznie się na kortach w Nowym Jorku w sierpniu.

35-letni Serb przez pewien czas z powodu odmowy szczepienia przeciwko koronawirusowi nie mógł uczestniczyć w kilku ważnych turniejach, między innymi w U.S. Open w 2022 roku. Już w kwietniu 2020 roku Djokovic wyrażał swoje przeciwieństwo do wymaganej szczepionki przeciwko COVID-19, co później skutkowało jego nieobecnością w niektórych najważniejszych turniejach.

Nie mogąc podróżować do Stanów Zjednoczonych, Djokovic nie wziął udziału w turniejach Masters 1000, które odbyły się w Indian Wells w Kalifornii oraz Miami w zeszłym i tym roku.

W styczniu 2022 roku Djokovic został deportowany z Australii z powodu problemów związanych z visą. Jednakże, w tym roku udało mu się tam pojechać, kiedy tamtejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostały złagodzone. Wówczas, Djokovic wygrał Australian Open, zdobywając swój 22. tytuł wielkoszlemowy, dorównując tym samym rafaelowi Nadalowi w ilości wygranych turniejów wielkoszlemowych.

Obecnie Djokovic nie będzie brał udziału w turnieju w Madrycie z powodu problemów z łokciem, który jest po zabiegu chirurgicznym. Następne wielkoszlemowe zawody, French Open, rozpoczną się w Paryżu 28 maja.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News