Diana Shnaider wyeliminowała Arynę Sabalenkę w Roland Garros

168

Diana Shnaider sprawiła sensację na Roland Garros, odprawiając nr 1 rankingu WTA Aynę Sabalenkę i notując największe zwycięstwo w karierze po spektakularnym odwróceniu losów spotkania. Emocjonalne reakcje Sabalenki i pogoń Rosjanki przesądziły o wyniku na korcie Philippe-Chatrier.

Mecz zakończył się wynikiem 3-6, 7-5, 6-0 – Shnaider odrobiła stratę po przegranym pierwszym secie i po tym, jak przegrywała 3-5 w drugiej partii, zmieniła taktykę na bardziej bezpośrednią, ofensywną grę z linii końcowej. Ta decyzja przełożyła się na serię dziesięciu kolejnych gemów, które przesądziły o losach spotkania. W konferencji prasowej zawodniczka przyznała, że musiała postawić na większą agresję: „Muszę być bardziej agresywna”.

Warunki na korcie były trudne – wiatr i kurz zaburzały rytm i balans na nawierzchni, co wpływało na liczbę niewymuszonych błędów po stronie Sabalenki. Shnaider podkreśliła, że skupiła się na kontroli własnej gry i kolejnych decyzjach punktowych, podczas gdy emocje rywalki nasiliły spadek jej formy i zakończyły aspiracje do pierwszego tytułu Roland Garros.

W skrócie:

  • Wynik meczu: 3-6, 7-5, 6-0 na korzyść Diany Shnaider.
  • Shnaider to nr 25 rankingu WTA.
  • Decydująca była seria dziesięciu kolejnych gemów w wykonaniu Rosjanki.

 
Artykuł wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

Poprzedni artykułArnaldi awansował do półfinału Rolanda Garrosa po urazie Berrettiniego
Następny artykułJakub Mensik miał skurcze po awansie do półfinału Roland Garros