Den Bosch: Wichłancewa i Kontaveit powalczą o pierwszy tytuł w karierze

71

W finale turnieju WTA w holenderskim Den Bosch zagrają Rosjanka Natalia Wichłancewa oraz Estonka Anett Kontaveit. Rosyjska tenisistka pokonała w półfinale Chorwatkę Anę Konjuh, natomiast reprezentantka Estonii okazała się lepsza od Ukrainki Lesii Tsurenko.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyła się 20-letnia Wichłancewa z jej rówieśniczką Aną Konjuh. Faworytką tego starcia była Chorwatka, która była rozstawiona w turnieju z numerem piątym. Zwycięstwo odniosła jednak Rosjanka. W pierwszym secie zadecydowało jedno przełamanie serwisu na korzyść Wichłancewej. W drugiej partii walka była bardziej wyrównana, jednak ponownie to rosyjska tenisistka była lepsza. Dla Wichłancewej jest to pierwszy w karierze awans do finału turnieju WTA.

Bardziej wyrównane było drugie spotkanie między Kontaveit oraz Tsurenko. W pierwszej partii przełamanie serwisu w czwartym gemie zadecydowało o sukcesie Estonki. W drugiej partii prowadziła Ukrainka, ale jej rywalka zdołała wyrównać i doprowadzić do tie-breaka. W dodatkowej rozgrywce Kontaveit nie wygrała jednak ani jednego punktu. W decydującym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Potem cztery kolejne gemy wygrała reprezentantka Estonii, co dało jej awans do finału.