Data premiery nowego filmu dokumentalnego Federera

165

 

Roger Federer przeszedł na tenisową emeryturę dwa lata temu, ale jego dziedzictwo pozostanie na zawsze, ponieważ ma zostać uhonorowany w nadchodzącym filmie dokumentalnym na Prime Video.

We wtorek serwis streamingowy Amazon ogłosił, że fani tenisa ponownie przeżyją emocjonalne ostatnie dni pożegnania Szwajcara w nowym filmie dokumentalnym zatytułowanym Federer: Twelve Final Days, który pojawi się na platformie 20 czerwca.

W swoim hołdzie, zwiastun przedstawia byłego mistrza świata nr 1 za kamerami, który opowiada swoją słynną wiadomość o przejściu na emeryturę, którą napisał i udostępnił w mediach społecznościowych, aby oficjalnie ogłosić przejście na emeryturę przed ostatnim turniejem Laver Cup.

W tym samym zwiastunie żona Fedederera, Mirka, również omawia niezwykłą podróż, która przypieczętowała miejsce 20-krotnego mistrza Wielkiego Szlema w historii tenisa.

„Dzisiaj Prime Video ogłosiło datę premiery 20 czerwca i opublikowało zwiastun Federer: Twelve Final Days, pełnometrażowego filmu dokumentalnego opisującego ostatnie 12 dni kariery tenisowej Rogera Federera. „

Ale późne lata 30. Federera były naznaczone kontuzjami kolana, które wymagały wielu operacji, i poczuł ulgę, że musiał zakończyć karierę. Zebrał swoich największych rywali, w tym Novaka Djokovica, Rafaela Nadala i Andy’ego Murraya, na koronację podczas Laver Cup 2022.

Federer połączył siły z Nadalem w swoim ostatnim zawodowym meczu w deblu dla Team Europe, ale przegrał z amerykańską parą Frances Tiafoe i Jack Sock. Drużyna World zdobyła w tym roku swój pierwszy Puchar Lavera.

Wspomnienia z tej jesieni w londyńskiej O2 Arena, gdzie były łzy i uśmiechy, gdy Federer odłożył rakietę w obecności swojej rodziny i fanów, zostaną uchwycone w filmie dokumentalnym przez obiektyw nagrodzonego Oscarem reżysera Asifa Kapadii i jego współreżysera Joe Sabii.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News