Czasopisma tenisowe

Na rynku prasowym, mimo stale rosnącej popularności Internetu, w dalszym ciągu możemy odnaleźć czasopisma w całości poświęcone tenisowi ziemnemu. Dla znających języki obce polecamy również prenumeraty czasopism zagranicznych, które można zamówić przez Internet. Poniżej przedstawiamy, krótką charakterystykę najbardziej popularnych pozycji na tenisowym rynku prasowym.

Prasa polska

Magazyn Tenis „Tenis”
Strona Internetowa : www.mitenis.pl
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Pierwsze wydanie : czerwiec 1987 r.
Wydawca magazynu : EKJ sp. z o.o.
Redaktor naczelny : Paweł Pluta
Krótki opis : Miesięcznik „Tenis” to najstarszy istniejący magazyn poświęcony tenisowi ziemnemu w Polsce. Na początku był kwartalnikiem, następnie dwumiesięcznikiem, a od 2003 roku jest wydawany co miesiąc. Magazyn zawiera informacje poświęcone rozgrywkom tenisowym w Polsce i na świecie, interesujące artykuły, wywiady ze znanymi zawodnikami i zawodniczkami, ciekawostki ze świata tenisa, testy sprzętu tenisowego, sylwetki tenisowych gwiazd, a to wszystko opatrzone świetnymi zdjęciami. Magazyn „Tenis” możemy nabyć m.in. w sieci Empik lub zamówić prenumeratę czasopisma na stronie internetowej magazynu.
Magazyn Tenis Klub „Tenis Klub”
Strona Internetowa : www.tenisklub.pl
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Pierwsze wydanie : wrzesień 2005 r.
Wydawca magazynu : 4S Media sp. z o.o.
Redaktor naczelny : Adam Romer
Krótki opis : Lektura „Tenis Klubu” na pewno nie rozczaruje sympatyków tenisa ziemnego. W magazynie znajdziemy co miesiąc sporo ciekawych zdjęć, obszerne i interesujące artykuły, relacje ze światowych kortów, testy sprzętu, sylwetki zawodników, wywiady. Magazyn zawiera również rubrykę przeznaczoną dla fanów squasha i badmintona. „Tenis Klub” możemy nabyć m.in. w sieci Empik lub zamówić prenumeratę czasopisma na stronie internetowej magazynu.

Prasa zagraniczna

Magazyn Tennis „Tennis”
Strona Internetowa : www.tennis.com
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Język wydania : angielski
Kraj wydania : Stany Zjednoczone
Krótki opis : Wydawany od ponad 40 lat magazyn „Tennis” zawiera informacje poświęcone obecnie rozgrywanym turniejom tenisowym na najwyższym szczeblu, sylwetki znanych tenisistów i tenisistek, dużo ciekawych zdjęć i ilustracji, aktualne rankingi ATP i WTA, charakterystykę turniejów rozgrywanych w niedalekiej przyszłości, interesujące wywiady i artykuły. W zespole redakcyjnym jest kilka znanych tenisowych osobistości (m.in. Chris Evert i Brad Gilbert). Prenumeratę tego miesięcznika można zamówić na oficjalnej stronie magazynu lub na stronie www.europress.pl
Magazyn Tennis Life „Tennis Life”
Strona Internetowa : www.tennislife.com
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Język wydania : angielski
Kraj wydania : Stany Zjednoczone
Krótki opis : Czasopismo „TennisLife” to świetna pozycja dla wszystkich fanów tenisa znających dobrze język angielski. W magazynie możemy znaleźć obszerną relację z ostatnio rozgrywanych turniejów tenisowych, sylwetki znanych zawodników i zawodniczek oraz ludzi związanych z tenisem ziemnym, dużo ciekawych fotografii, nowinki sprzętowe, porady dla graczy chcących poprawić swoje tenisowe umiejętności, a także interesujące wywiady i artykuły poświęcone tenisowi. Prenumeratę tego miesięcznika można zamówić na oficjalnej stronie czasopisma.
Magazyn Lawn Tennis „Lawn Tennis”
Strona Internetowa : www.lawntennis.org
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Język wydania : angielski
Kraj wydania : Stany Zjednoczone
Krótki opis : Fachowy magazyn tenisowy zawierający comiesięczne reportaże z tego co wydarzyło się na światowych kortach w ostatnim czasie, sylwetki najlepszych tenisistów i tenisistek, testy sprzętu i nowinki techniczne, statystyki i rankingi, ciekawe zdjęcia, wywiady z tenisowymi gwiazdami i ludźmi związanymi z tym sportem. Prenumeratę tego miesięcznika można zamówić na oficjalnej stronie czasopisma.
Magazyn Tennis Magazin „Tennis Magazin”
Strona Internetowa : www.tennismagazin.de
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Język wydania : niemiecki
Kraj wydania : Niemcy
Krótki opis : Osobom znającym dobrze język niemiecki polecamy lekturę czasopisma „Tennis Magazin”. Przez jakiś czas był on nawet wydawany w języku polskim. Niemiecka edycja zawiera reportaże z obecnie rozgrywanych turniejów tenisowych na świecie, sylwetki znanych tenisistów i tenisistek, ciekawe wywiady, zdjęcia, wieści z poza kortów, testy sprzętu do gry w tenisa oraz dużo informacji poświęconych niemieckiemu tenisowi. Prenumeratę tego miesięcznika można zamówić na oficjalnej stronie magazynu lub na stronie www.europress.pl
Magazyn Tennis Magazine „Tennis Magazine”
Strona Internetowa : www.tennismagazine.fr
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Język wydania : francuski
Kraj wydania : Francja
Krótki opis : Wszystkim fanom tenisa ziemnego, którzy znają dobrze język francuski możemy polecić lekturę czasopisma „Tennis magazine”. Magazyn zawiera reportaże z obecnie rozgrywanych turniejów tenisowych na świecie, sylwetki znanych tenisistów i tenisistek, ciekawe wywiady z gwiazdami tenisa, interesujące fotografie, plakaty, informacje z poza kortów i życia prywatnego tenisistów, testy sprzętu do gry w tenisa oraz dużo informacji poświęconych francuskiemu tenisowi. Prenumeratę tego miesięcznika można zamówić na oficjalnej stronie magazynu lub na stronie www.europress.pl
Magazyn Australian Tennis „Australian Tennis”
Strona Internetowa : www.tennismag.com.au
Częstotliwość wydania : miesięcznik
Język wydania : angielski
Kraj wydania : Australia
Krótki opis : Miesięcznik „Australian Tennis” oprócz masy informacji poświęconych tenisowi ziemnemu w kraju kangurów, zawiera również wiele ciekawych wiadomości ze światowych kortów, wyniki ostatnio rozgrywanych turniejów tenisowych, sylwetki znanych zawodników i zawodniczek, dużo ciekawych fotografii, porady dla graczy, testy sprzętu tenisowego, wywiady z tenisistami. Prenumeratę tego miesięcznika można zamówić na oficjalnej stronie czasopisma.

Autor : Goget (Tennisbios.com)