Coco Gauff uznana za jedną z kobiet roku magazynu TIME

211

 

TIME przyznał Coco Gauff zaszczyt bycia częścią corocznej listy Kobiet Roku, która została ogłoszona podczas jej zwycięstwa nad Karoliną Pliskovą w Dubaju. Wyróżnia ona niezwykłych liderów walczących o bardziej równy świat.

Światowa nr 3 i panująca mistrzyni US Open od pewnego czasu jest prawdziwą prekursorką zmian i jest najmłodszą kobietą i jedyną lekkoatletką na liście. Dorastając, ojciec przypominał jej: „Możesz zmienić świat swoją rakietą”. Teraz, jako czołowa gwiazda tenisa i mistrzyni Wielkiego Szlema, platforma, z której korzysta, staje się coraz silniejsza i wykorzystuje ją na dobre i do wprowadzania zmian na świecie. W rezultacie otrzymała to uznanie.

„Posiadanie aktywisty w rodzinie – babcia Gauff była pierwszą czarnoskórą uczennicą w jej liceum w Delray Beach w stanie Floryda w 1961 roku – ukształtowało jej perspektywę” – napisał Sean Gregory dla TIME. „W dniach następujących po zabójstwie George’a Floyda w 2020 roku, Gauff pisała o niesprawiedliwości w mediach społecznościowych i przemawiała na proteście”

„Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, powiem, że dorastając w tenisie, wywodząc się z linii Billie Jean King, Venus Williams, Althea Gibson, czuję, że ten sport jest bardzo popularny w opowiadaniu się za równością i sprawiedliwością” – powiedziała Gauff dziennikarzom w środę na Dubai Duty Free Tennis Championships. „Czuję się komfortowo robiąc to.

„Dorastając z moją rodziną, moją historią rodzinną, czuję, że jest to coś, co wiedziałem, niezależnie od tego, czy będę tenisistą, czy nie, nawet gdybym był dzieckiem w zwykłym liceum, prawdopodobnie byłbym częścią jakiegoś klubu lub czegoś w tym stopniu. Po prostu czuję, że to coś, co pasjonuje mnie od najmłodszych lat”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News