Rafael Nadal: Co z jego stopą?

181

Rafael Nadal - Co z jego zdrowiem?Złe wieści dla miłośników Rafael’a Nadal’a! #2 światowego rankingu boryka się z kolejną kontuzją, tym razem – stopy.

Wuj i trener hiszpańskiego tenisisty w wywiadzie dla dziennika „Diario de Mallorca” ocenił problem jako „bardzo poważny”. Na pytanie, czy może to zagrażać dalszej karierze „króla kortów ziemnych”, Toni Nadal stwierdził, że o to trzeba pytać lekarzy. Jednocześnie wyrażał zadowolenie z faktu, iż bieżący, wyjątkowo trudny dla Raffy sezon już się zakończył.

Kontuzje – z różnym natężeniem – trapią młodego Hiszpana już od dwóch lat. W tym roku bolesny uraz kolana stał się m.in. główną przyczyną jego odpadnięcia z wielkoszlemowego US Open. Eksperci od dawna podkreślają, że prezentowany przez Rafael’a Nadal’a siłowy i nieustępliwy styl gry w tenisa jest niezmiernie obciążający dla jego zdrowia. Z pewnością więc, jeśli chce nadal zawodowo grać w tenisa, 21-letni Hiszpan będzie musiał poważnie zmodyfikować swój dotychczasowy styl gry i lepiej dopasować go do możliwości organizmu.