Challenger Phoenix: Majchrzak w drugiej rundzie

36

W pierwszej rundzie challengera w Phoenix (USA, korty twarde, 162,48 tys dolarów w puli nagród) Kamil Majchrzak pokonał 7:6(3), 6:3 Szweda Mikaela Ymera.

Grali ze sobą ostatnio w listopadzie w Knoxville, wtedy Ymer zwyciężył 6:4, 6:4. W pierwszym secie Szwed prowadził 2:0 i 5:3 z breakiem, Polak jednak zdołał odrobić stratę i ostatecznie decydował tiebreak. W nim od stanu 2:2 Kamil wygrał pięć z kolejnych sześć punktów i po 58 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0

Drugą partię znakomicie od przełamania zaczął Majchrzak. Pewnie wygrywał własne podania, nie dał rywalowi szans na odrobienie strat. Sam dołożył kolejnego break w dziewiątym gemie.  Po 90 minutach Szwed podwojonym błędem serwisowym zakończył spotkanie. Za awans do II rundy Majchrzak otrzyma pięć punktów do rankingu W niej zagra z Francuzem Fabrice’em Martinem (LL).