Challenger Pau: Walków przegrywa w półfinale debla

27

W 1/2 challengera w Pau-Pyrénées ( Francja, korty twarde w hali, 69,28 tys. euro w puli nagród) Szymon Walków/Andreas Siljestrom (Szwecja) przegrali 3:6, 3:6 z Holendrem Sanderem Arendsem i Austriakiem Tristanem-Samuelem Weissbornem (nr 4).

W pierwszym secie było tylko jedno przełamanie,  w czwartym gemie zdobyła je para holendersko-austriacka. Do końca seta świetnie serwowali, nie dali Polakowi i Szwedowi żadnej szansy na odrobienie start. Po 25 minutach wyszli na prowadzenie 1:0.

Od breka zaczęli także drugą partię. Szymon i Andreas mieli okazje na odrobienie strat w drugim, czwartym i szóstym gemie. W sumie nie wykorzystali pięciu break-pointów. W końcu sami pod koniec spotkania znowu stracili serwis. Spotkanie trwało zaledwie 58 minut.

Wynik półfinału

Sander Arends (Holandia, 4)/Tristan-Samuel Weissborn (Austria,  4) – Szymon Walków/Andreas Siljestrom (Szwecja) 6:3, 6:3