Challenger Ostrawa: Kaśnikowski odpada

169

W pierwszej rundzie challengera w Ostrawie doszło do interesującego starcia pomiędzy reprezentantem Polski a czeskim tenisistą. Nasz rodak, Kaśnikowski, po przejściu z Portugalii do Czech, zmierzył się z Jakubem Nicodem. Obaj tenisiści nie spotykali się wcześniej na korcie, więc pojedynek zapowiadał się jako ciekawe starcie.

Kaśnikowski świetnie rozpoczął mecz, dwukrotnie przełamując rywala, ale miał pewne problemy z serwisem. W czwartym gemie to Nicod zdołał odebrać mu podanie. Mimo to nasz rodak szybko odskoczył ponownie na przewagę dwóch przełamań i zakończył seta po odebraniu serwisu Czechowi.

Druga partia była bardziej wyrównana, z wieloma okazjami do przełamań po obu stronach. Niestety, Kaśnikowski nie potrafił wykorzystać swoich szans, a o losach seta musiał zadecydować tie-break. Czech okazał się jednak skuteczniejszy i doprowadził do decydującej partii.

Na początku trzeciego seta Polak starał się walczyć, ale szybka utrata serwisu podłamała mu morale. Nicod zdominował ten fragment meczu, doprowadzając do zwycięstwa. Mimo waleczności naszego reprezentanta, mecz zakończył się zwycięstwem Czecha.

Mimo jednostronnego przebiegu dwóch z trzech partii, spotkanie trwało ponad dwie i pół godziny. Niestety, Kaśnikowski nie zdołał podjąć do końca walki w decydującym secie. Zwycięzca, Jakub Nicod, opuścił kort w dobrym nastroju, a teraz czeka go kolejne wyzwanie z rodakiem Zdenkiem Kolarem.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News