Challenger Kaohsiung: Udany początek Majchrzaka

39

Kamil Majchrzak (1) w drugiej rundzie challengera w Kaohsiung (Tajwan, nawierzchnia dywanowa, 162,48 tys. dolarów w puli nagród) pokonał 6:4, 6:4 Australijczyka Harry’go Bourchiera.

Z racji rozstawienia Polak miał w pierwszej rundzie wolny los. W pierwszym secie były trzy break-pointy, dwa z nich zdobył Polak. W drugim gemie obronił trzy brak-pointy. Przełamał jako pierwszy na 3:2, ale szybko stracił przewagę. Kluczowy był break w dziewiątym gemie, Kamil przy 5:4 i własnym podaniu wyszedł na 1:0. W drugiej odsłonie Polak zdobył break w trzecim gemie, nie dał odrobić straty rywalowi. Po drodze wybronił pięć break-pointów. Mecz trwał 62 minut. W 1/8 finału zmierzy się z Portugalczykiem Frederico Ferreirą Silvą lub Japończykiem Yusuke Watanukim.