Challenger Hamburg: Majchrzak nie zagra o wygraną singlu, triumfuje w deblu

43

W półfinale challengera w Hamburgu (Niemcy, korty twarde, pula nagród 44 tys euro) Kamil Majchrzak (1) przegrał 6:7(3), 1:6 z Sebastianem Ofnerem (Austria). W pierwszym secie bez breaków, w tiebreaku dwa mini-breaki zdobył Austriak. W drugim secie już wyraźna jego przewaga, dwa razy odbierał serwis Polakowi. Dziś Majchrzak gra jeszcze finał dekla.

W finale gry podwójnej para Kamil Majchrzak/Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria)  pokonała 6:3, 1:6, 20-18duet Lloyd Glasspool (Wielka Brytania, 4)/Alex Lawson (USA, 4). W pierwszym secie jeden break dla Polaka i Szwajcara, w drugim wyraźna przewaga rywali. W decydującej niezwykle wyrównaj odsłonie polsko-szwajcarska para dopiero za dwunastą piłką meczową zakończyła pojedynek. To pierwszy tytuł deblowy dla Majchrzaka.

Półfinał

Sebastian Ofner (Austria) – Kamil Majchrzak (1) 7:6(, 6:1

Finał debla

Kamil Majchrzak /Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) – Lloyd Glasspool (Wielka Brytania, 4)/Alex Lawson (USA, 4) 6:3, 1:6, 20-18