Challenger Bratysława: Majchrzak powalczy o miejsce w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem czwartym Kamil Majchrzak udanie zainaugurował zmagania na kortach twardych w Bratysławie (pula nagród: 114 800 euro). Po “wolnym losie” w pierwszej rundzie challengerowych zmagań, w drugiej uporał się z Ilją Marczenko (Ukraina), pokonując go 7:6 (4) 6:0 w godzinę i dziesięć minut.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Polaka, który najpierw utrzymał swój serwis, a po czym przełamał “na sucho”. Przy prowadzeniu 5:2 nie udało mu się ponownie wywalczyć breaka, a na domiar złego w dziewiątym gemie Ukrainiec odrobił straty. W tie breaku tylko pierwsze “oczko” nie poszło po myśli Majchrzaka. Na mini breaka odpowiedział jednak czterema punktami z rzędu zapisanymi na swoim koncie i z tą przewagą ze spokojem dotrwał do końca partii.

Druga odsłona to już egzekucja w wykonaniu biało – czerwonego. Niegdyś notowany w pierwszej pięćdziesiątce światowego rankingu rywal nie miał nawet jednej szansy, żeby zakończyć któregokolwiek gema na swoją korzyść.

O miejsce w ćwierćfinale podopieczny Tomasza Iwańskiego powalczy ze Zdenkiem Kolarem (Czechy), który pokusił się w środę o małą niespodziankę, ponieważ wygrał 7:6 (5) 6:4 z turniejową piętnastką Gianlucą Magerem (Włochy, 15).


II runda:

Kamil Majchrzak (Polska, 4) – Ilja Marczenko (Ukraina) 7:6 (4) 6:0